Znaleziono 0 artykułów
18.10.2021

Kate Middleton i książę William na rozdaniu Earthshot Prize

18.10.2021
Księżna Kate (Fot. Getty Images)

17 października odbyła się w Londynie gala rozdania Earthshot Prize. Statuetki przyznawane są przez Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge organizacjom, aktywistom, którzy wymyślili rozwiązania, przyczyniające się do ochrony środowiska. Na ceremonii nie mogło zabraknąć inicjatorów wydarzenia – księżnej Cambridge i księcia Williama.

Księżna Kate dba o planetę również w sposób, którego trudno nie zauważyć – stara się ograniczać kupowanie nowych rzeczy, często pojawia się w tych samych stylizacjach. Na rozdanie Earthshot Prize przybyła w sukience od Alexandra McQueena, którą po raz pierwszy założyła na galę BAFTA w 2011 roku. Związała wtedy w talii srebrny pasek. Tym razem postawiła na złoto-srebrny, a do kreacji dobrała kolczyki w kształcie łezek. Książę William pojawił się w eleganckim spodniach i czarnym golfie, który zestawił z zieloną, aksamitną marynarką.

Książę Cambridge ogłosił przyznawanie Earthshot Prize w ubiegłym roku. Tegoroczne nagrody zostały wręczone przez księżną Kate, Emmę Thompson, Emmę Watson, Davida Oyelowo i Mohameda Salaha. Na ceremonii wystąpili Ed Sheeran, Shawn Mendes, KSI i Yemi Alade. 

Książę William i księżna Kate (Fot. Getty Images)

W tym roku nagrody zdobyły organizacje Coral Vita, EM Electrolyser, Takachar oraz miasto Mediolan i Republika Kostaryki. 
Kostaryka zwyciężyła między innymi za ochronę i odbudowę lasów deszczowych oraz lokalnych ekosystemów. Mediolan został wyróżniony za redukcję marnotrawstwa żywności i przekazywanie niewykorzystanego jedzenia potrzebującym.
Indyjska organizacja Takachar – za opracowanie technologii, która pozwala na zmniejszenie odpadów w przemyśle rolniczym.
Coral Vita z Bahamów zzostała nagrodzona za wynalezienie metody przyspieszania odrastania koralowców. EM Electrolyser – grupa z Tajlandii, Niemiec i Włoch – za technologię, która zamienia odnawialną energię elektryczną w bezemisyjny wodór.
Każdy z pięciu zwycięzców konkursu otrzymał 1,3 miliona dolarów na pracę nad projektem, który pomoże w zatrzymaniu katastrofy klimatycznej.

– Ziemia znajduje się w punkcie krytycznym, a my stoimy przed trudnym wyborem: albo będziemy kontynuować dotychczasową działalność i nieodwracalnie zniszczymy naszą planetę, albo przypomnimy sobie o wyjątkowej sile i nieustannej zdolności do wprowadzania zmian i rozwiązywania problemów. Ludzie mogą osiągać wielkie rzeczy. Kolejna dekada lat stawia nas przed jednym z największych sprawdzianów – będzie to dziesięć lat działań na rzecz naprawy Ziemi. – mówił książę William.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij