Znaleziono 0 artykułów
30.03.2023

Miejska dżungla 2.0: Krokodyla skóra powraca w nowej wersji

30.03.2023
Wielki powrót wzoru skóry krokodyla (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Wiosną 2023 roku ulice całkiem dosłownie zamieniają się w miejską dżunglę. Dawno niewidziane – a jeszcze dłużej uważane za kontrowersyjne – zwierzęce printy, w tym motyw krokodylej skóry, triumfalnie powracają. Trend lansowany na wybiegach przez takie domy mody, jak Dolce & Gabbana, Alaïa czy Saint Laurent właśnie podchwyciły gwiazdy.

Pokaz kolekcji Louis Vuitton na jesień-zimę 2023 był jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń paryskiego tygodnia mody, a równie dużo uwagi poświęcono jednej z gościń tamtego wydarzenia – Zendayi. Gwiazda na tamtą okazję wybrała wariację na temat garnituru – marynarkę i szorty z printem przypominającym tygrysie pręgi. Look skutecznie przyciągał spojrzenie i sprawił, że świat mody zaczął bliżej przyglądać się dawno niewidzianym zwierzęcym wzorom.

Teraz przyszła pora na kolejną amerykańską trendsetterkę – Kim Kardashian. Gwiazda potwierdziła wielki powrót wzoru skóry krokodyla, kiedy 22 marca pojawiła się na koncercie wokalistki SZA w kombinezonie marki Alaïa z kolekcji na wiosnę 2023. Opinający srebrno-czarny kostium z krótkim rękawem uzupełniła szarymi botkami marki Yeezy i ciemnymi okularami. W sukience Alaïa z identycznym wzorem krokodyla wcześniej widziana była także Rihanna.

Rihanna (Fot. Getty Images)

W odróżnieniu od poprzednich sezonów, projektanci, sięgając po motyw krokodylej skóry, zaczęli eksperymentować już nie tylko z fasonami i kolorystyką, lecz także z samym materiałem. Tkanina z projektów Alaïa to wykonana w technice 3D imitacja naturalnej skóry.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij