Znaleziono 0 artykułów
09.09.2021

Kitty, Amelia, Eliza: Bratanice księżnej Diany

09.09.2021
Amelia i Eliza na Festiwalu Filmowym w Wenecji /(Fot. Getty Images)

Podczas gdy Kitty jest gwiazdą od ślubu Meghan i Harry’ego, jej młodsze siostry – bliźniaczki Amelia i Eliza – zadebiutowały na czerwonym dywanie na festiwalu filmowym w Wenecji. Niedawno przeprowadziły się do Londynu, gotowe podbijać salony i serca Brytyjczyków.

Kim są te piękne blondynki? – szeptano na Lido w Wenecji, gdy lady Amelia i lady Eliza pojawiły się na czerwonym dywanie na premierze nowego filmu Pedra Almodóvara „Matki równoległe”. 29-letnie siostry Spencer niedawno przeprowadziły się do Londynu z Kapsztadu w RPA, gdzie mieszkały od trzeciego roku życia.

Do niedawna głośno było tylko o ich starszej siostrze, lady Kitty Spencer – modelce, filantropce, twarzy luksusowej marki biżuteryjnej Bvlgari oraz muzie włoskiego duetu Dolce & Gabbana. W lipcu Amelia i Eliza gościły w Rzymie na jej bajkowym ślubie z milionerem Michaelem Lewisem. Tymczasem w Wenecji to one były gwiazdami. Media rozpisywały się o spektakularnym debiucie pięknych bratanic księżnej Diany.

Losy rodziny Spencerów

Charles Spencer, ojciec Kitty, Amelii i Elizy, był Dianie najbliższy z całej rodziny. Młodszy od księżnej Walii o siedem lat, uwielbiał spędzać z nią czas. To właśnie on zadbał o to, by po śmierci Diana spoczęła w rodzinnej rezydencji Spencerów w Althorp. W słynnej dziś mowie pogrzebowej zarzucił rodzinie królewskiej i mediom, że nie traktowali jego siostry z należytym szacunkiem.

Z ojcem i bratem rodzeństwem /(Fot. Getty Images)

Hrabia Spencer był trzykrotnie żonaty, najpierw z modelką Victorią Lockdown, z urody przypominającą hollywoodzką aktorkę Ali MacGraw, gwiazdę filmu „Love Story”. Victoria w młodości uchodziła za ikonę stylu. Dziś, za każdym razem, gdy pojawia się publicznie, zachwyca wyczuciem, elegancją i klasą.

W połowie lat 90. rodzina Spencerów wyprowadziła się do RPA. Kitty miała wtedy pięć lat, Amelia i Eliza – trzy. Dwa lata później Charles i Victoria rozwiedli się w atmosferze skandalu. Podobno Charles miał liczne romanse, co wpędziło żonę w anoreksję, uzależnienie od narkotyków i alkoholizm. Amelia, Eliza oraz Louis, jedyny syn pary, zostali z matką w Afryce. Najstarsza Kitty kursowała między Kapsztadem i Londynem.

Kitty Spencer /(Fot. Getty Images)

Dorastanie sióstr Spencer

Kitty Spencer odebrała staranną edukację. Studiowała m.in. nauki polityczne, psychologię oraz literaturę angielską, a następnie historię sztuki. Ukończyła także zarządzanie marką luksusową w Londynie.

Wszystkie trzy siostry Spencer należą do znanej agencji artystycznej STORM, reprezentującej m.in. Cindy Crawford, Monicę Bellucci i Morgane Polanski. Amelia i Eliza od niedawna, Kitty już od ponad sześciu lat. Jak na razie to ona zrobiła największą karierę w modelingu. Cóż, w końcu już jako półtoraroczna dziewczynka wystąpiła z matką na okładce magazynu „Harper’s & Queen”. Dziś kuzynka książąt Williama i Harry’ego ma na koncie współpracę m.in. z „Marie Claire”, „Esquirem”, „Tatlerem”, „Elle”, „Harper’s Bazaar” i „Vogiem”.

Kitty Spencer na ślubie Meghan i Harryego /(Fot. Getty Images)

Kitty Spencer : Nowa gwiazda rodziny królewskiej

Świat po raz pierwszy zwrócił uwagę na Kitty Spencer, gdy pojawiła się na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Media rozpisywały się o jej szmaragdowej stylizacji. Liczba jej obserwatorów na Instagramie w ciągu doby wzrosła z 17 tys. do ponad pół miliona. – Kompletnie się tego nie spodziewałam! – wyznała. Gdy pod koniec lipca Kitty brała ślub, jej zdjęcia w zjawiskowej sukni ślubnej od Dolce & Gabbana obiegły świat.

Na Festiwalu Filmowym w Wenecji /(Fot. Getty Images)

Amelia i Eliza o Dianie

Prawdziwe szaleństwo na punkcie Amelii i Elizy Spencer rozpoczęło się zaś w Wielkiej Brytanii w styczniu tego roku, gdy siostry pojawiły się na okładce miesięcznika „Tatler”. Była to ich pierwsza wspólna sesja zdjęciowa. W wywiadzie mówiły sporo o księżnej Dianie. – Dla nas była po prostu ciocią – wyznały. Eliza wyjaśniła, że długo nie zdawała sobie sprawy z tego, kim Diana była dla reszty świata. Zdradziła też, że zapamiętała księżną jako „niezwykle ciepłą, bardzo opiekuńczą i kochającą osobę”. – Diana miała niezwykłą umiejętność czytania w dziecięcych sercach – dodała.

Siostry Spencer opowiedziały także, jak Diana uchroniła je przed ostrzałem paparazzi. Dzięki niej dziewczynki uniknęły niepotrzebnego stresu. Księżna Walii zachowała zimną krew i uciekając od fleszy, udawała, że bawią się w zawody, kto pierwszy dobiegnie do samochodu. – To doprawdy niesamowite, jak wspaniale się nami zaopiekowała. Sprawiła, że czułyśmy się bezpieczne – powiedziała Eliza.

Eliza Spencer na Festiwalu Filmowym w Wenecji / (Fot. Getty Images)

Dorosłe życie w Londynie

W lipcu tego roku, po 26 latach spędzonych w Kapsztadzie, Amelia i Eliza zamieszkały w Londynie. Amelia planuje rozwijać firmę – w RPA była znaną wedding plannerką. Eliza marzy o karierze dekoratorki wnętrz. W rozmowie z „Hello Magazine” wyznały, że marzą o udziale w londyńskim tygodniu mody.

Amelia Spencer na Festiwalu Filmowym w Wenecji / (Fot. Getty Images)

Wkrótce o bliźniaczkach Spencer będzie jeszcze głośniej. Zbliża się bowiem ślub Amelii i jej narzeczonego, Francuza Grega Malletta. Para zaręczyła się rok temu po 11 latach związku. Podobno Amelia planuje wyprawić wesele w rodzinnej posiadłości w Northamptonshire, gdzie dorastała księżna Diana (po raz pierwszy spotkała tam też księcia Karola). Z pewnością druhną Amelii będzie Eliza. – Mam to szczęście, że przyszłam na świat z moją najlepszą przyjaciółką. To prawda, co mówi się o wyjątkowej więzi między bliźniaczkami – mówiła w jednym z wywiadów.

Natalia Hołownia
Proszę czekać..
Zamknij