Znaleziono 0 artykułów
14.02.2022

Area wiosna-lato 2022: Czas na pokaz

14.02.2022
Fot. materiały prasowe

Projektant Area Piotrek Panszczyk ewidentnie wziął sobie do serca słowa Donatelli Versace „more is more”. W kolekcji na wiosnę-lato 2022, którą prezentuje zarówno pod szyldem ready-to-wear, jak i haute couture, stawia na niczym niepohamowany seksapil, ekstrawagancję i zabawę. Z jego projektów wybrzmiewają pochwała najwyższej jakości rękodzieła, teatralność i humor. I zachęta do tego, by nie traktować mody zbyt poważnie.

– Wszyscy mamy w sobie coś z rewiowych tancerek (ang. showgirls) – mówił Panszczyk dziennikarzom podczas spotkania w nowojorskim showroomie Area. Po raz kolejny zrezygnował z tradycyjnego show na rzecz wirtualnego pokazu filmu. Ponownie połączył także kolekcje ready-to-wear i haute couture oraz zastosował model see now, buy now – projekty na wiosnę-lato 2022 można już zamawiać za pośrednictwem strony marki.

Area nigdy nie była marką minimalistyczną. Od początku pozycjonowała się jako propozycja dla fanek stylu glamour, scenicznej ekstrawagancji, ociekała maksymalizmem i zachwycała bogactwem detali. W sezonie wiosna-lato 2022 nagromadzenie tych elementów jest jednak jeszcze bardziej intensywne. Projekty Panszczyka stają się namacalnym produktem niczym niepohamowanej wyobraźni, przykładem abstrakcji, która graniczy z surrealizmem.

Fot. materiały prasowe

Choć jest to moda o wyraźnej estetyce, Panszczyk chce, by była także inkluzywna. Teatralne fasony pokazuje więc na modelkach o różnych typach urody i o różnych typach sylwetek. Pewność siebie nie ma rozmiaru – zdaje się mówić. Jest w jego projektach coś z muglerowskiego stylu, pojawiają się także subtelne nawiązania do twórczości Elsy Schiaparelli. Wszystkie przefiltrowane są jednak przez atmosferę undergroundowych nowojorskich klubów i ballroomowy klimat.

Fot. materiały prasowe

Rewia spotyka tu karnawał w Rio. Pojawiają się spodnie wyszywane gęstymi piórami w kolorze intensywnej zieleni i żółci, błyszczące maski i awangardowe nakrycia głowy. Gorsetowe suknie przypominające rzeźby Jeana Arpa. Marynarki z odkrytymi plecami i spływającymi wzdłuż dekoltu kaskadami łańcuchów. Seksowne dżinsy z wycięciami, topy o fasonie gorsetów i w kształcie wyszywanych drobnymi kamieniami motylków. Jest w nich najwyższej klasy rzemiosło i kunszt, ale też zabawa. A to dziś w modzie niezwykle rzadkie połączenie.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij