Znaleziono 0 artykułów
25.02.2022

Kolekcja Boyy na wiosnę-lato 2022: W słonecznej Kalifornii

25.02.2022
(Fot. materiały prasowe)

Znakomite rzemiosło, wysokogatunkowe materiały prosto z Włoch, dbałość o detale i szczypta dobrej zabawy – tak w dużym skrócie można opisać kredo Boyy. W tym sezonie projektanci marki – Wannasiri Kongman i Jesse Dorsey – kolory Nowego Jorku zastępują wszystkimi odcieniami słonecznej Kalifornii.

Był rok 2006, czasy logomanii i obsesyjnego kultu it-bags, kiedy Jesse Dorsey i Wannasiri Kongman założyli hołdujący minimalizmowi Boyy. Poznali się dwa lata wcześniej, w Nowym Jorku. On pracował jako muzyk, ona właśnie przeprowadziła się z Bangkoku, by podjąć studia w Fashion Institute of Technology. – Zaczęliśmy się spotykać. Wannasiri zaszczepiła we mnie ogromną pasję do torebek. Komentowała każdą, którą zobaczyła. Wspólnie się im przyglądaliśmy i studiowaliśmy każdy ich szczegół – wspomina Dorsey. A że miał kontakty z prasą, naturalnie zrodził się pomysł założenia marki.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Zaczynali od zera. Pierwsze spotkania z dystrybutorami organizowali w kuchni ich mieszkania, tuż przy Bowery Street. Tam też prezentowali pierwsze kolekcje. Dziś mają kilka butików, od Kopenhagi po Mediolan, a także stoiska w ponad 40 punktach sprzedaży na całym świecie, w tym w domu handlowym Vitkac.

(Fot. materiały prasowe)

W procesie projektowania wydobywają esencje z poszczególnych dziedzin sztuki. W przypadku muzyki są to m.in. greckie lata Leonarda Cohena, z rzeźby – prace Constantina Nivola, a z architektury – fokus na detal Carlo Scarpy. I co najważniejsze, „nasze projekty to połączenie powagi, z humorystyczną nostalgią za latami dzieciństwa”, jak mówili w rozmowie z przedstawicielami Vitkac. W tym sezonie, choć trzymają się flagowego rzemiosła, kultowe projekty filtrują przez kolory słonecznej Kalifornii. Sięgają po odcienie wakacyjnych deserów – pomarańcze, morelowe róże i bananową żółć. Są też barwy tamtejszych krajobrazów w postaci bladego błękitu, pustynnej ochry, ciepłego beżu i pistacjowej zieleni. To one korespondują z nonszalancką, kalifornijską sesją w obiektywie Jima Goldberga zrealizowaną w rezydencji z lat 40. XX wieku, położonej w dolinie gór w Laurel Canyon.

(Fot. materiały prasowe)

Wystarczy wybrać model torebki – miniaturową Bobby Pisa z palladową sprzączką i przekoszoną osią, jak krzywa wieża w Pizie, bagietkę Pouchette z odpinanym etui na szminkę albo zaprojektowana na planie koła Disc30.

Kolekcje marki Boyy dostępne są wyłącznie w warszawskim Domu Handlowym Vitkac oraz na Vitkac.com.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij