Znaleziono 0 artykułów
25.09.2023

CorpCore w nowej kolekcji marki Boss

25.09.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Współczesna stylizacja do biura według marki BOSS? Obowiązkowa marynarka lub garnitur, ołówkowa spódnica, koszula w prążki i idealnie skrojony płaszcz. Niemiecki brand w Mediolanie zaprosił gości do biura przyszłości, w którym panuje atmosfera harmonii i spokoju.

Stylizacje idealne do biura

Hasło „Be Your Own BOSS” jeszcze nigdy nie wybrzmiało tak wyraźnie, jak podczas pokazu kolekcji marki na sezon jesień-zima 2023-2024. Ponad tysiąc gości zjawiło się w mediolańskim centrum konferencyjnym Allianz MiCo, żeby zobaczyć, jak Marco Falcioni i jego zespół projektantów wyobrażają sobie współczesny uniform do biura: – Kolekcja jest ewolucją krawieckiego dziedzictwa marki – podkreśla Falcioni. – To było kreatywne wyzwanie, żeby wstrząsnąć typowym, biurowym strojem (który nie jest kojarzony z przekraczaniem granic) i stworzyć nowy, ekscytujący look, który wpisuje się w wielopłaszczyznową wizję marki BOSS. To celebracja garniturów jako narzędzia empowermentu, pewności siebie i oryginalności – dodaje.

(Fot. Materiały prasowe)

Patrząc na ubrania i dodatki, które pojawiły się na wybiegu, cofamy się w czasie. Przywodzą na myśl film „Pracująca dziewczyna” z Melanie Griffith i Sigourney Weaver, które z całą pewnością doceniłyby kunszt projektantów. Klasycznym sylwetkom za pomocą konstrukcji i detali udało się nadać współczesny charakter. Sam Falcioni przyznał, że do stworzenia kolekcji zainspirował go inny film – „Być jak John Malkovich”, który oglądał podczas lotu z Miami do domu. W trakcie seansu projektant stwierdził, że cała obsada filmu mogłaby mieć na sobie projekty BOSS.

Tym sposobem męska i damska kolekcja na sezon jesień-zima 2023-2024 zawiera niezbędne, biurowe klasyki. Podstawę garderoby stanowią marynarki, garnitury, koszule, ołówkowe spódnice czy idealnie skrojone płaszcze. Klasyczne fasony ulegają lekkiej dekonstrukcji, która nadaje im nowoczesny charakter. Pudełkowy krój przełamują paski, które podkreślają talię i biodra. Zmysłowe głębokie dekolty z widocznymi, miękkimi biustonoszami przyciągają spojrzenia, a dwustronne zamki umieszczone wzdłuż kręgosłupa są dowodem na to, że Falcioni i jego zespół naprawdę bawią się modą. Jednocześnie nie zapominają o dziedzictwie marki. W 2001 roku podczas prezentacji pierwszej damskiej kolekcji BOSS modelki przechadzały się po wybiegu z papierowymi spinaczami we włosach. Tym razem we fryzurach i na krawatach znalazły się długopisy, a w rękach oldschoolowe nesesery, które otwierały się po ustawieniu kodu „BOSS”.

(Fot. Materiały prasowe)

Plejada gwiazd na pokazie kolekcji BOSS jesień-zima 2023-2024

Neutralne, stonowane kolory kolekcji harmonijnie współgrały z miętowym odcieniem, który zdominował scenografię pokazu. Marka sięgnęła do archiwum, ale spoglądała również w przyszłość, przekształcając mediolańską przestrzeń w futurystyczne biuro. BOSS Techtopia to oaza spokoju i ergonomicznego designu, w której potrzeby duszy i ciała są zintegrowane. W codziennej pracy ludziom pomagają roboty. Wśród nich Sophia, która witała przybyłych na pokaz gości, gwiazdy oraz przyjaciół marki.

Jako pierwszy w Techtopii marki wstąpił południowokoreański aktor Lee Minho. Tuż za nim pewnym krokiem po wybiegu spacerowała ubrana w garsonkę Gigi Hadid. Obok supermodelki kolekcję BOSS prezentowały gwiazdy sesji okładkowych „Vogue Polska” Małgosia Bela i Paloma Elsesser, a także Ashley Graham, Jay Alvarrez, Paulo André de Oliveira, Ezra Frech, Ryan Garcia, Ashley Aleksander Kilde, Alica Schmidt, Khaby Lame, Jutta Leerdam, Noah Lyles, Yusra Mardini, Matthew Noszka czy Luke Rockhold. 

(Fot. Materiały prasowe)

Z pierwszego rzędu prezentację kolekcji oglądała Naomi Campbell. Listę sławnych gości uzupełnili Suki Waterhouse, Burna Boy, Ariana DeBose, Colman Domingo, Ester Expósito, Simu Liu, Demi Lovato, Sonam Kapoor, Lee Minho, Arón Piper, Zhang Yuqi oraz Zhang Binbin.

(Fot. Materiały prasowe)
Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij