Znaleziono 0 artykułów
18.05.2022
Artykuł sponsorowany

Energia zaklęta w kamieniu

18.05.2022
Fot. Materiały prasowe

Zjawiskowa gra refleksów i odcieni barw, transparentność i wielowymiarowość – onyks to kamień, który kocha światło i wprowadza do wnętrz harmonię. A do tego zachwyca wręcz biżuteryjną elegancją. Dokładnie tak, jak inspirowana onyksem nowa kolekcja płyt wielkoformatowych Onice ceramiki Tubądzin.

Wnętrze zaczarowane światłem

Wnętrze idealne przywodzi na myśl najpiękniejsze chwile. Takie jak malownicze zachody słońca albo moment, gdy noc ustępuje miejsca następnemu dniu. Świt malujący horyzont pastelowymi odcieniami różu i bieli, chwila pobudzająca zmysły, budzi skojarzenia z jednym z najpiękniejszych kamieni. Różowy onyks, który spektakularnie skrzy się w promieniach porannego słońca, intryguje tajemniczością. Wyróżnia się bogatą, nierównomierną i przede wszystkim, wielowarstwową strukturą, która w kontakcie ze światłem roztacza przed nami symfonię barw. Pierwsze skrzypce grają w niej lśniące refleksy i migotliwe załamania promieni słońca. Onyks jest niekwestionowanym mistrzem w tworzeniu świetlnych inscenizacji. To właśnie jego wielowarstwowość, transparentność i kunsztowność zainspirowała projektantów z TU_Kolektyw do stworzenia nowej kolekcji płyt wielkoformatowych Onice.

Fot. Materiały prasowe

Każdy element kolekcji ma swój unikalny wzór, który pozwala idealnie odzwierciedlić piękno i niejednorodność onyksu. Utrzymana w jasnoróżowej i mlecznobiałej tonacji linia, zachwyca zwiewnością i lekkością wzorów, a równocześnie bogactwem warstw i odcieni charakterystycznych dla tego wyjątkowego minerału. Wszystko to nadaje kolekcji romantycznego, lekkiego i wytwornego charakteru. Z kolei fantazyjna gra światłem, możliwa dzięki uzyskanej za sprawą specjalnej techniki transparentności, wprowadza do pomieszczenia tak dziś potrzebne spokój, ukojenie i harmonię. Struktura płyt wspaniale rozświetla się w promieniach słońca i nabiera nadzwyczajnej głębi.

Wierzchnia powłoka otulająca płytki została pokryta granillą, która po wypolerowaniu zapewnia efekt wysokiej szklistości. Nadaje głębi grafice, podkreśla jej trójwymiarowość oraz przestrzenność wzoru. Wzór zaczerpnięty z naturalnego onyksu został przeniesiony na wielkoformatowe gresy w rozmiarze 120 x 240, 120 x 120 oraz 60 x 120 cm. Ich wielkość podkreśla głęboko osadzoną grafikę mieniącą się odcieniami i efektami nierównomiernego rozwarstwienia. Dzięki temu kolekcja Onice zachwyca niesamowitą dekoracyjnością właściwą naturalnemu onyksowi, tworząc kunsztowną całość.

Fot. Materiały prasowe

Energia zaczerpnięta z natury

Onyks sam w sobie jest wystarczająco dekoracyjny, więc nie lubi dodatkowych zdobień. Dlatego kolekcja Onice z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom minimalizmu, którzy lubią stawiać na mocne akcenty, ale we wnętrzach unikają zbędnych dodatków. Ale piękno to nie jedyna zaleta różowego onyksu. Ten wyjątkowy minerał ma też właściwości, które pomogą nam rześko wkroczyć w każdy nowy dzień. Bo róż, niezależnie od odcienia, jest barwą energii, witalności oraz tlącego się żaru. Dzięki temu pobudza do działania, zachęca do bliskości oraz dzielenia czasu z innymi. W połączeniu z białymi czy beżowymi dodatkami kolekcja Onice pozwoli stworzyć wnętrze w stylu shabby chic, zachwycające romantyzmem i lekkością. Ceramika okraszona złotem i rdzawymi odcieniami nada wnętrzu szyku glamour. A w zestawieniu z drewnem stworzy przestrzeń o tradycyjnym sznycie vintage.

Kolekcja Onice nie tylko wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię, ale także sprzyja motywacji. Projektanci z TU-Kolektywu zadbali o to, by płyty przywodziły na myśl nowy dzień i nowe możliwości. Każda z nich jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Jasnoróżowa odsłona Onice kojarzy się z pastelowymi barwami nieba o brzasku. A świt to czas, kiedy trwamy w niemym zachwycie nad pięknem otaczającej nas przyrody. Zaklęta w kamieniu energia i siła napędzają do działania, dają nadzieję i sprawiają, że chcemy patrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij