Znaleziono 0 artykułów
13.07.2022

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Madelle na lato 2022

13.07.2022
Fot. Magdalena Kozicka

Paryska dziewczyna Madelle latem jedzie na wieś, rozpina kilka guzików sukienki i leniwie spędza wolne dni. W nowej kolekcji polskiej marki znajdziemy sukienki – w kropki i łączkę, oraz białe koszule do narzucenia na kostium kąpielowy.

W tym sezonie Magdalena Magnon zainspirowała się stylem Zuzanny Isham, bohaterki rubryki „Styl” czerwcowego numeru „Vogue Polska”

– Kiedyś się poznałyśmy, ale ona nawet nie wie, że jej estetyka i styl życia tak mnie uwiodły, że postanowiłam je w jakiejś formie odtworzyć. Na zdjęciach widać dziewczynę, która żyje w zgodzie z naturą, nie pędzi, szuka innego rytmu. Moje sukienki świetnie się w ten klimat wpisują. Latem zawsze pozwalam sobie trochę odbiec od francuskiego stylu, na którym zazwyczaj bazuję – tłumaczy projektantka. 

Przy sesji wyjątkowo zrezygnowała z jedwabiu. – Wzięłam na plan kilka jedwabnych sukienek, ale jakoś mi do tego klimatu nie pasowały. Postawiłam na bawełny i wiskozę drukowaną na zamówienie w kropki i maleńkie kwiatuszki – mówi.

Ekipa długo szukała odpowiedniego miejsca. Padło na Kolonię Mazurską Mierki – dom cioci fotografki, drewniany, schowany w środku lasu, otoczony ze wszystkich stron przez jeziora. – Właścicielka mieszka tam przez cały sezon i przyjmuje gości. Też wybrała sobie życie zespolone z naturą, trochę poza cywilizacją. W przepięknym ogrodzie przywitała nas plackiem bananowym i kawą – wspomina z radością Magnon, bo dosłownie na kilka godzin udało jej się wyrwać na ten wyjazd z domu. Od niedawna łączy pracę z opieką nad dwójką maluchów. – Dzwoniłam do domu co 20 minut, ale i tak przyjemnie oderwałam się od rzeczywistości – śmieje się. 

Ulubiony model Magdy to niebieska sukienka w kropki. – Ma przepiękny odcień, bardzo twarzowy, niezależnie od koloru włosów i oprawy oczu – tłumaczy. Sama ostatnio najchętniej nosi czerń i biel – sukienki midi z bawełny tłoczonej w groszki to jej klasyki na co dzień. Minimalizm porzuca dla sukienki z różową łączką z retro kołnierzykiem. – Rozkochała mnie w sobie. Poszłam w niej bez przekonania na spacer i wszystkie głowy się za mną odwracały – wspomina. Pokochała ją natychmiast, bo jej odcień jest wyjątkowy – ciepły, świetlisty, nasycony. Trudno oddać go na zdjęciach. Obok sukienek pojawia się biała koszula do noszenia z szortami albo kostiumem kąpielowym. Jesienią Magda doda ją do dżinsów i marynarki, najpewniej z nowej kolekcji, która już powstaje. W trybie, jak zwykle, przyspieszonym. Efekty już wkrótce. 

Zdjęcia: Magdalena Kozicka
Modelka: Ola | Uncover Models
Makijaż: Sandra Majewska
Stylizacja: Magdalena Magnon
Wsparcie produkcji: Fashion Valley

Kamila Wagner
Proszę czekać..
Zamknij