Znaleziono 0 artykułów
19.07.2022
Artykuł sponsorowany

Royal Robbins: Funkcjonalna odzież na każdą okazję

19.07.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Innowacyjne technologie, etyczna produkcja, kolory ziemi – marka Royal Robbins zaprezentowała kolekcję odzieży turystycznej na sezon wiosna-lato 2022. Sprawdzi się w ekstremalnych i zupełnie codziennych okolicznościach. 

Markę Royal Robbins założyli w latach 60. ubiegłego wieku alpiniści i pionierzy amerykańskiej wspinaczki skałkowej, małżeństwo Royal i Liz Robbinsowie. Z szacunku do natury wspinali się, przestrzegając zasad i technik, dzięki którym nie niszczyli powierzchni skalnej. Zapoczątkowali tym samym filozofię clean climbingu.

(Fot. Materiały prasowe)

Na pomysł założenia marki odzieżowej wpadli, gdy zorientowali się, że odzież wojskowa i postrzępione dżinsy, w których się wspinali, ani nie wyglądają najlepiej, ani nie spełniają wymogów bezpieczeństwa.

Dziś Royal Robbins to producent wielofunkcyjnej odzieży outdoorowej. Estetyka łączy w sobie elegancję ubrań, po które sięgamy na co dzień, z wygodą funkcjonalnej odzieży sportowej. Uszyte z szybkoschnących, lekkich materiałów zapewniają swobodę ruchów i dobrą prezencję, niezależnie od okazji. Dzięki temu sprawdzają się nie tylko na turystycznych szlakach.

Royal Robbins skupia się na dobrostanie ludzi oraz planety. Dba o wysoką etykę pracy, a dzięki przynależności do Fair Labor Association gwarantuje pracownikom bezpieczne warunki pracy i godne wynagrodzenie.

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2022: Kolory nieba i ziemi

W kolekcji na sezon wiosna-lato 2022 królują odcienie nieba i ziemi. Wśród tkanin, obok organicznej bawełny, zastosowano też pulpę drzewną czy znajdujący się w czołówce ekologicznych tkanin, materiał konopny. Hemp pozyskuje się w sposób etyczny, a uszyte z niego ubrania stanowią doskonałą alternatywę dla odzieży z lnu i bawełny. Włókna konopi nabierają z każdym praniem jeszcze więcej miękkości i delikatności, stając się coraz przyjemniejszym otuleniem dla ciała. Przyjemne dla skóry, nie tylko nie powodują alergii, lecz także zapewniają antybakteryjną ochronę.

(Fot. Materiały prasowe)

Wśród propozycji Royal Robbins materiał konopny użyto, m.in. do uszycia sukienek – wystarczająco eleganckich, by pójść w nich na kolację, a zarazem na tyle swobodnych, by przemierzać w nich plaże. Vacationer Dress i Hempline Dress wyróżniają się wygodnymi, lecz podkreślającymi kobiece atuty krojami, a o ich przemyślanej formie świadczą choćby ukryte, również zapinane na zamek, kieszenie.

Prezentacja kolekcji

O funkcjonalności ubrań marki Royal Robbins przekonaliśmy się podczas prezentacji letniej kolekcji marki w Rybieńku Leśnym w Wyszkowie. W okolicach Kamieńczyka, u stóp rzeki Liwiec, oddaliśmy się kąpieli leśnej – shirin-yoku. Ta przybyła z Japonii metoda relaksacji jest niczym innym, jak spacerem wśród drzew. Jego kluczowym elementem jest jednak pełne i świadome skupienie na otaczającej nas przyrodzie. Odzież Royal Robbins z powłoką Insect Shield® trzymającą komary i kleszcze w bezpiecznej odległości sprawiła, że zaznaliśmy całkowitego relaksu.

(Fot. Materiały prasowe)

Odprężeni i ze spokojnym umysłem udaliśmy się na spływ kajakowy Bugiem. Przed ostrym słońcem chroniły nas kurtki z kolekcji Bug Barrier. Dzięki wbudowanemu inteligentnemu systemowi termoregulacji temperatury, mimo upału, czuliśmy się świeżo.

(Fot. Materiały prasowe)

W skład linii Bug Barrier wchodzą też skarpetki – Bug Barrier Unisex Quarter Sock, które zapewniają wentylację i wsparcie dla stóp. Wykonano je z trwałej mieszanki konopi – naturalnie odpornej na zapachy – która chłodzi, gdy jest ciepło, i grzeje, gdy słupki na termometrach lecą w dół. Nosząc skarpety Royal Robbins, niesiemy również pomoc innym. Marka przekazuje bowiem 1 proc. zysku z każdej sprzedanej pary na rzecz Aventure Travel Conservation Fund, który pomaga finansować projekty chroniące zasoby naturalne w gospodarkach zależnych od turystyki na całym świecie.

Innowacyjne technologie

(Fot. Materiały prasowe)

Royal Robbins szyje z nowoczesnych tkanin. HeiQ Smart Temp reagując na ciepło ciała, chłodzi i odprowadza wilgoć na zewnątrz. HeiQ Stain Away ułatwia pozbywanie się plam wyłącznie przy pomocy wody. Technologia Insect Shield, zarejestrowana w Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjadnoczonych, polega z kolei na umieszczeniu pomiędzy włóknami tkaniny bezpiecznej dla dzieci i dorosłych oraz neutralnej dla środowiska permetryny, która odstrasza owady. Gwarantowana przez nią ochrona jest bezzapachowa i zachowuje swoją skuteczność do 70 prań.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij