Znaleziono 0 artykułów
28.04.2021
Artykuł sponsorowany

Natura we wnętrzu

28.04.2021
Fot. Tubądzin

White Opal, najnowsza kolekcja Ceramiki Tubądzin projektu Katarzyny Malinowskiej skłania do spojrzenia na kamień z innej perspektywy.

Natura inspiruje i przynosi ukojenie. Wnętrze kamienia, oglądane z innej perspektywy, przywodzi na myśl australijską plażę. Przeniesione na duży format White Opal, najnowszej propozycji Ceramiki Tubądzin, skłania do zachwytu nad pięknem przyrody.

– Szukając inspiracji, wystarczy uruchomić wrodzoną pasję obserwowania. Nieregularne, fantazyjne i pierwotne inkluzje obecne we wnętrzu minerału przypomniały mi wybrzeże Australii. Łagodne linie piasku, fal, wydm układają się w kompozycję, którą natura namalowała sama. To obraz, którego nie warto poprawiać. Wystarczy tylko go uwiecznić i nadać mu właściwy format i kadr, odpowiednią perspektywę – przekonuje Katarzyna Malinowska, autorka kolekcji White Opal.

Katarzyna Malinowska (Fot. Materiały Prasowe)

Kolekcja Ceramiki Tubądzin White Opal potwierdza tezę, że prawdziwe, czyste i organiczne piękno kryje się w otaczającej nas przyrodzie. Czasem wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i zachwycić tym, co piękne tu i teraz. Idąc tym tropem, Katarzyna Malinowska wzięła na warsztat naturalną urodę opalu. Dzięki technologii Grupy Tubądzin możliwe stało się przyjrzenie się bliżej strukturze kamienia. Udało się odtworzyć jego głębię i przenieść ją na płytki. Kolejne elementy grafiki nakładane na jasną powierzchnię wielkoformatowej płyty przypominają narastające warstwami na mineralnej macierzy wzory i kojarzą się z upływem czasu i działaniem procesów geologicznych.

– Artystyczny zamysł polegał na wyborze fragmentu, który należało wyeksponować i ująć w kompozycyjną ramę. Odtworzyłam głęboką strukturę kamienia, nakładając na jasną powierzchnię płytki kolejne elementy grafiki. Pokrywająca je szklista masa podkreśliła trójwymiarowość i przesunęła finalne wrażenie w stronę szlachetnej świetlistości. Odcienie błękitów i szarości, momentami przechodzące w fiolet i brąz, pozwoliły nawiązać do źródeł mojej inspiracji – kamieni szlachetnych z Australii: agatu, onyksu, opalu. Tak powstał obraz, który dawno temu namalowały dla mnie żywioły przyrody – wyjaśnia projektantka TU_Kolektyw.

​Fot. Tubądzin

TU_Kolektyw, zespół projektantów, architektów i technologów Grupy Tubądzin, tworzą osoby związane zarówno z użytkowym dizajnem, jak i wzornictwem przemysłowym oraz architekturą. Razem poszukują najlepszych rozwiązań, które najdokładniej oddają klimat ich pracy – od momentu inspiracji, poprzez projekt, kreację, aż po aranżację i pomysły na gotowe wnętrza.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij