Znaleziono 0 artykułów
16.09.2021
Artykuł partnerski

Kolekcja YES inspirowana projektami Thoneta

16.09.2021
Fot. Materiały prasowe

Prawdziwe piękno jest ponadczasowe. Dzieła wizjonerów sprzed lat nieustannie służą jako źródło inspiracji. Tak jest na przykład ze słynnymi meblami Thoneta, do których nawiązuje najnowsza kolekcja marki YES. „Thonet” to współczesna interpretacja wzoru, który zmienił historię designu.

Są cenione za niezwykłą precyzję, elegancję i funkcjonalność nie tylko przez krytyków i architektów, lecz także użytkowników na całym świecie. Nagradzane na prestiżowych konkursach, do dziś inspirują artystów z różnych dziedzin. Krzesła stworzone przez Michaela Thoneta to prawdziwy fenomen. Wykonane z giętego drewna są lekkie, uniwersalne i ponadczasowe. W czasach, gdy zostały wymyślone, w przełomowy sposób odpowiadały na potrzeby odbiorców. Dziś, blisko 130 lat od powstania pierwszych modeli, innowacyjna technika Thoneta jest naśladowana przez zakłady w całej Europie, a niespotykane wcześniej podejście do surowca stanowi cenną lekcję dla projektantów.

Fot. Materiały prasowe

Kiedy Michael Thonet eksperymentował w swoich fabrykach z nową techniką, nie przypuszczał zapewne, że efekt jego pracy posłuży jako inspiracja dla twórców biżuterii. Tak się stało, bo wizjonerskie spojrzenie Thoneta wciąż jest aktualne. – Chcę, byśmy podobnie działali obecnie. Chcę, by projekty łączyły warsztat i styl. Chcę, by moja biżuteria była nośnikiem wyjątkowych historii… – przekonuje Kasia Bukowska, projektantka YES.

Fot. Materiały prasowe

Najnowsza kolekcja Kasi Bukowskiej „Thonet” powstała z zachwytu nad połączeniem surowego tworzywa i plastycznej formy. Stanowi oryginalną opowieść o pasji, sztuce i pięknie. Subtelna, ażurowa warstwa, precyzyjnie nałożona na gładką taflę złota, nadaje biżuterii nowoczesnego, lekkiego charakteru. Wchodzące w skład kolekcji kolczyki, naszyjniki i bransoletki są współczesną interpretacją fascynującej techniki. Wyraziste wzory zachęcają do odważnych połączeń, wyrażania siebie i budowania historii.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij