Znaleziono 0 artykułów
22.11.2022
Artykuł partnerski

Drogocenne chwile

22.11.2022
Giardini Segreti (Fot. Materiały prasowe)

Włoska firma rodzinna Pasquale Bruni słynie z drogocennej biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Do fanek jubilera z Valenzy należą Jennifer Lopez, Rihanna i Zendaya. Teraz kolekcje marki znajdziemy w salonach W.KRUK w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Rzeszowie.

Dzięki drogocennej biżuterii gwiazdy lśnią jeszcze jaśniejszym blaskiem. Ikony stylu upodobały sobie kolekcje włoskiej firmy rodzinnej Pasquale Bruni. Jennifer Lopez wybrała kolczyki i pierścionki z kolekcji Giardini Segreti inspirowanej tajemniczym ogrodem, Rihanna – pełną przepychu kolę Ghirlanda Atelier, a Zendaya pierścionek w kształcie motyla Giardini Segreti. Czar Pasquale Bruni uwodzi przedstawicielki każdego pokolenia. Na palcu Amal Clooney można dostrzec ten sam pierścionek, co u Zendayi. Lady Gaga na czerwonym dywanie pokazuje się w nausznicy z kolekcji Stella in Fiore. Na liście sławnych klientek małej manufaktury znalazły się także królowe popu: Cher, Céline Dion, Ariana Grande czy Dua Lipa, supermodelki: Naomi Campbell, Adut Akech czy Alessandra Ambrosio, oraz wschodzące gwiazdy kina: Alexandra Daddario, Adèle Exarchopoulos czy Vanessa Hudgens. Czemu Pasquale Bruni zawdzięcza swoją sławę?

Ama (Fot. Materiały prasowe)

Jubiler z włoskiej Valenzy, miasteczka oddalonego o kilkanaście kilometrów od Turynu, niezrównaną jakość zawdzięcza precyzji wykonania, romantycznym projektom, pieczołowitej selekcji kamieni szlachetnych. W manufakturze nic nie ujdzie uwadze rodziny Bruni. Założyciel firmy – Pasquale – miał zaledwie 20 lat, gdy rozpoczął pracę w zawodzie złotnika. Oczekiwał doskonałości od siebie i swoich rzemieślników, a zamiłowaniem do piękna zaraził córkę Eugenię. Dzisiejsza dyrektorka kreatywna rodzinnej marki od dzieciństwa przyglądała się pracy jubilerów w manufakturze ojca. Od ponad 20 lat Eugenia projektuje bestsellerowe kolekcje marki, takie jak Ghirlanda, Sissi, Bon Ton czy ulubiona linia gwiazd, Giardini Segreti. Bruni inspiruje się kolorami, kształtami, klimatem natury, by podkreślić kobiece piękno. W rodzinnej firmie pracuje już także przedstawiciel trzeciego pokolenia Brunich – Daniele jako gemmolog dba o dobór najwyższej próby kamieni szlachetnych. 

Bon Ton (Fot. Materiały prasowe)

Każda z kolekcji Pasquale Bruni to wymarzony prezent na święta, który cieszyć będzie zawsze, można go potraktować jako inwestycję i początek rodzinnej kolekcji skarbów. Eugenia Bruni, projektując biżuterię, łączy włoskie dziedzictwo, nowoczesny design i inspiracje z natury. 

Nowa kolekcja Lunatica to ukłon w stronę najbardziej tajemniczego z ciał niebieskich, Księżyca, który wpływa na nasze doznania, emocje, samopoczucie. Księżyc kojarzy się z kobietą – zmienną i nieposkromioną. W kolekcji został symbolicznie zamknięty w szarobiałych kamieniach księżycowych lub ukryty w detalach. Przedmioty przyjmują postać cennej tkaniny plecionej ze złota, brylantów i kamieni szlachetnych.

Figlia dei Fiori (Fot. Materiały prasowe)

W 2022 roku powstała także specjalna edycja kolekcji Petit Joli z pierścionkami, bransoletkami, kolczykami i naszyjnikami w kształcie kwiatów. Zdobią ją kamienie lapis-lazuli pokryte kryształami górskimi, czemu klejnoty zawdzięczają intensywnie błękitny kolor ze złotymi nutami przywodzącymi na myśl komety lub boskie niebiosa. Kolekcję uzupełnia linia Joli Bouquet Lunaire zdobiona adularem, legendarnym białym kamieniem księżycowym występującym w naturze, zestawionym z onyksem. Motywem przewodnim pozostaje Księżyc – symbol kobiecości – grawerowany na każdym elemencie kolekcji. Idealnym prezentem na Gwiazdkę okaże się bukietowy pierścionek do noszenia na trzech palcach lub na jednym palcu – cacko godne czerwonego dywanu, sylwestrowego balu albo wielkiego wyjścia. 

O księżycowe wzory wzbogaca się także przebojowa kolekcja Ton Joli. Gwiazdą limitowanej edycji został zielony agat, ochronny kamień kojarzony z boginią Tarą. Powstało zaledwie 20 par kolczyków contrarié z różowego złota z agatem i lapis-lazuli pokrytym kryształem górskim. Detale wykonano z brylantów w odcieniach bieli i szampana. Ton Joli Blue Moon Special Edition 2022 to także kolczyki, sautoir, pierścionek i bransoletki wykonane z różowego złota, podwójnego, błękitnego lapis-lazuli, białego agatu i białych brylantów. Dla dyrektorki kreatywnej rodzinnej marki najcenniejsze w kolekcji są bransolety, jedna z onyksem i jedna z białym i zielonym agatem, noszące w sobie kobiecą siłę wypływającą z harmonii z naturą. 

Ton Joli (Fot. Materiały prasowe)

Nowego wcielenia doczekała się także Giardini Segreti z charakterystycznymi detalami marki: liśćmi i kwiatami. Nowością w kolekcji są nausznice z różowego złota z brylantami w odcieniach bieli oraz pierścionek zaprojektowany do noszenia na małym palcu lub jako kolczyk contrarié. Kluczem jest równowaga bieli i czerni – yin i yang. 

Giardini Segreti (Fot. Materiały prasowe)

Do linii Luce dołączono natomiast naszyjnik typu choker, wiszące kolczyki, bransoletkę i nausznicę. Blask brylantów odbijany przez różowe złoto nawiązuje do wszystkich faz Księżyca – od pierwszej kwarty po pełnię.

Luce (Fot. Materiały prasowe)

Coraz chętniej sięgamy po retro, także w biżuterii. Luna in Fiore to ukłon w stronę lat 80. minionego wieku –maksymalistycznych, pełnych przepychu, przeskalowanych wzorów. Tu znów pojawiają się kamienie księżycowe połączone z motywem kwiatu, rozkwitającego niczym szczęśliwa kobieta. Niektóre detale Eugenia ukrywa w projektach tak, by widoczne były wyłącznie dla kobiety, która nosi biżuterię – to jej słodki sekret. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij