Znaleziono 0 artykułów
05.03.2022

Koncert charytatywny „Warszawskie Teatry dla Ukrainy”

05.03.2022
Aktorzy Teatru Żydowskiego / Fot. Karina Krystosiak/REPORTER

Wszystkie warszawskie teatry, jeden szczytny cel: zbiórka funduszy, które pozwolą sfinansować pomoc humanitarną dla cywilów w Ukrainie. Już dziś wieczorem odbędzie się koncert charytatywny „Warszawskie Teatry dla Ukrainy”, w którym usłyszymy słynne głosy polskiej sceny teatralnej.

Pomysł powstał z racji tego, że każdy z nas szuka każdego sposobu, aby pomóc. Mamy świadomość, że takie działanie to kropla w morzu potrzeb, ale kroplą do kropli uda się pokonać zło. Stoimy murem za naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy - mówi Dawid Szurmiej, reżyser koncertu.

W wydarzeniu „Warszawskie Teatry dla Ukrainy” udział wezmą aktorzy i aktorki znani z desek wszystkich stołecznych teatrów m.in. Ewa Błaszczyk, Kacper Kuszewski, Justyna Sieńczyłło, Paweł Deląg, Andrzej Seweryn, Katarzyna Żak, Krzysztof Tyniec, Michał Żebrowski, Kasia Dąbrowska i Tomasz Karolak. W koncercie zaśpiewają również aktorzy Teatru Żydowskiego, Teatru Rampa, Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury i Teatru Lalka.

Koncert odbędzie się w sobotę, 5 marca o godz. 20.00 na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141a w Warszawie. Bilety są dostępne online. Środki zebrane w jego trakcie zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście, koncert będzie transmitowany na Facebooku Teatru Żydowskiego, a wpłat można dokonywać niezależnie, bezpośrednio na stronie PAH.

(Fot. Materiały prasowe)

Więcej informacji na stronie Teatru Żydowskiego oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij