Znaleziono 0 artykułów
29.11.2022

Królewski Ogród Światła w nowej odsłonie

29.11.2022
(Fot. materiały prasowe)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie już po raz jedenasty zaprasza na Królewski Ogród Światła. Na zwiedzających czeka mnóstwo nowych atrakcji. 

Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od jedenastu lat przyciąga warszawiaków i turystów. Po zmroku w tym magicznym miejscu przed zwiedzającymi roztaczają się niezwykłe widoki. Instalacje i kompozycje świetlne opowiadają historię króla Jana III. Przygoda rozpoczyna się w 75-metrowym świetlistym tunelu, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. W tym sezonie pojawi się szereg nowości. Instalacje na tarasie górnym ogrodu nawiązują do astronomicznych pasji króla. W Obserwatorium goście będą mogli podziwiać przez teleskop konstelacje odpowiadające ich znakom zodiaku. Przeobrażeniu uległ także Ogród Różany Raffaello (marka jest partnerem wydarzenia), w którym rozkwitają ogromne kwiaty. 

(Fot. materiały prasowe)

Najmłodszym zwiedzającym spodobają się interaktywne elementy wystawy. W Ogrodzie Południowym przy Oranżerii czeka na nich mitologiczny labirynt, a w Ogrodzie Północnym – Berek z Wydrą.

(Fot. materiały prasowe)

Dodatkowe atrakcje czekają na gości w piątki, soboty, niedziele i wybrane święta. Mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, stwarzają iluzję ożywionego budynku. W pałacowych oknach pojawią się król Jan III i królowa Maria Kazimiera. Widzowie zobaczą wjazd konnego orszaku i pokaz tańców dworskich.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij