Znaleziono 0 artykułów
03.02.2019

Krystyna Janda najlepszą aktorką na festiwalu Sundance

03.02.2019
Kadr z filmu Słodki koniec dnia (Fot. Materiały prasowe)

Publiczność i krytycy Festiwalu Filmowego Sundance świetnie przyjęli najnowszy film Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia". Specjalną nagrodą uhonorowano odtwórczynię głównej roli, Krystynę Jandę.

Borcucha nazywa się często "polskim weteranem festiwalu Sundance". "Słodki koniec dnia", do którego scenariusz napisał wspólnie ze Szczepanem Twardochem jest trzecim filmem, po "Wszystko, co kocham" i "Nieulotnych", jaki reżyser pokazywał na tej imprezie. I równie dobrze przyjętym. Poprzednie produkcje przyniosły nagrody za zdjęcia Michałowi Englertowi. Tym razem, za główną rolę nagrodzono Krystynę Jandę.

Kadr z filmu Słodki koniec dnia (Fot. Materiały prasowe)

Polska aktorka została wyróżniona przez jury w kategorii World Cinema Dramatic (nagroda dla najlepszego filmu powędrowała w tej kategorii do dramatu "The Souvernir" Joanny Higg). W "Słodkim..." aktorka wciela się w rolę nagrodzonej Noblem pisarki, polskiej Żydówki mieszkającej w Volterze, w Toskanii.  - W scenariuszu filmu Borcucha pdobało mi się postawienie tylu pytań, otworzenie tylu tematów, problemów, pozostawionych do rozsądzenia widzowi – mówiła o swojej roli w rozmowie z Vogue.pl.

Michalina Murawska
Sortuj wg. Najnowsze
Komentarze (3)

Dawid Czajkowski
Dawid Czajkowski03.02.2019, 15:07
Na jesień jednak kwitną kwiaty. Brawo!

Wczytaj więcej
Proszę czekać..
Zamknij