Znaleziono 0 artykułów
12.09.2022

Książę Andrzej i Sara Ferguson zaopiekują się psami królowej Elżbiety

12.09.2022
Królowa Elżbieta II (Fot. Getty Images)

Elżbieta II była wielką miłośniczką zwierząt. Po jej śmierci zastanawiano się, kto zajmie się jej ukochanymi psami. W niedzielę 11 września ogłoszono, że pupile rasy corgi, Muick i Sandy, trafią pod opiekę księcia Andrzeja i jego byłej żony, Sary Ferguson.

Królowa Elżbieta II kochała zwierzęta. Od najmłodszych lat interesowała się jeździectwem, miała również słabość do psów rasy Welsh Corgi Pembroke. W czasie panowania monarchini przez Pałac Buckingham przewinęło się ponad 30 czworonogów. Oprócz corgi, na królewskim dworze widywano również spaniele i labradory.

Rok temu, podczas lockdownu, książę Andrzej wraz z córkami, Beatrycze i Eugenią, podarowali królowej dwa corgi – Muicka i Fergusa. Kiedy Fergus zmarł w maju, półtora miesiąca po śmierci księcia Filipa, monarchini dostała w prezencie na 95. urodziny kolejną suczkę, Sandy.

Angela Kelly, garderobiana królowej, mówiła wówczas: – Martwiłam się, że będą plątać się pod nogami królowej, ale okazały się wybawieniem. Są piękne i świetnie się bawią, a Elżbieta często odbywa z nimi długie spacery w Home Park

Książę Andrzej i Sara Ferguson (Fot. Getty Images)

11 września podano oficjalną informację, że corgi, Sandy i Muick, trafią pod opiekę księcia Andrzeja i jego byłej żony, Sary Ferguson. Osoba ze środowiska księcia, powiedziała BBC: – Psy wrócą do mieszkania w Royal Lodge z księciem i księżną Yorku. To właśnie księżna Sara znalazła szczeniaki, które zostały podarowane Jej Wysokości przez księcia. Księżna zawiązała bliską relację z królową podczas wspolnych spacerów z psami i konnej jazdy. Nawet po rozwodzie z Andrzejem (w 1996 roku – przyp. red.) kontynuowały przyjaźń, spacerując z Elżbietą II i psami po Frogmore i prowadząc rozmowy.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij