Znaleziono 0 artykułów
06.07.2022

Księżna Kate na Wimbledonie w stylowej sukience inspirowanej latami 40.

06.07.2022
Fot. Getty Images

Księżna Kate, patronka All England Tennis Club oraz fanka tenisa, pierwszy raz pojawiła się na tegorocznym Wimbledonie. Na turniej, w którym brytyjski tenisista, Cameron Norrie, grał przeciwko Belgijczykowi Davidowi Golffinowi, przyszła w towarzystwie swojego męża, księcia Williama. Stylowa księżna nie zawiodła swoim strojem.

Wimbledon jest kwintesencją angielskiego lata i uważam, że naprawdę inspiruje dziś młodszych, tak jak kiedyś inspirował mnie. Dodatkowo od lat w ogóle się nie zmienił i myślę, że to jest w nim najpiękniejsze – mówi Kate o Wimbledonie.

Fot. Getty Images

Na to szczególnie bliskie sercu wydarzenie, księżna Cambridge założyła błękitną sukienkę midi z lekko bufiastymi rękawami w białe groszki projektu Alessandry Rich. Kate od kilku ostatnich lat ma słabość do tego wzoru. Na mszy w intencji księcia Edynburga również założyła sukienkę w białe kropki od tej samej projektantki. Zamiłowanie do takiego motywu może wynikać również z inspiracji stylem Lady Di – groszki i błękit były uwielbiane przez księżną Dianę.

Kate Middleton wczorajszą kreacją przypomniała elegancki styl lat 40. Całość zestawiła z perłowymi kolczykami w kształcie łezki, okularami przeciwsłonecznymi w szylkretowych oprawkach od Finlay Henrietta, biało czarnymi szpilkami z odkrytą piętą oraz prostą białą torebką. Nie mogło też zabraknąć zielono-fioletowej wstążki, symbolizującej klub tenisowy All England Lawn Tennis & Croquet Club, którą Kate przypięła na piersi.

Fot. Getty Images

Projekt Alessandry Rich, w którym księżna pojawiła się na turnieju tenisa, swoim nowo ustanowionym zwyczajem miała już w tym roku na sobie na początku czerwca, podczas Big Jubilee Lunch zorganizowanego w ramach Platynowego Jubileuszu Elżbiety II.

Julia Widuch
Proszę czekać..
Zamknij