Znaleziono 0 artykułów
23.09.2022

Księżna Kate wraca do obowiązków po pogrzebie królowej Elżbiety II

23.09.2022
Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Księżna Kate po raz pierwszy od pogrzebu królowej Elżbiety II pokazała się publicznie. Na spotkanie z wolontariuszami pomagającymi przy ostatnim pożegnaniu zmarłej monarchini księżna Walii założyła płaszcz Dolce & Gabbana, w którym wyglądała niczym Lady Di w 1988 roku. 

19 września świat pożegnał najdłużej panującą monarchinię w historii Wielkiej Brytanii. Na pogrzeb Elżbiety II przybyli przywódcy państw i przedstawiciele arystokracji. Wśród nich nie mogło zabraknąć księcia Williama i księżnej Kate, którym towarzyszyły dzieci: książę George i księżniczka Charlotte.

Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Trzy dni później, 22 września, William i Kate udali się do Windsor Guildhall, aby podziękować wolontariuszom i pracownikom pomagającym przy ceremonii pogrzebowej królowej. Księżna Walii założyła dwurzędowy płaszcz Dolce & Gabbana ze złotymi guzikami, w którym widziana była już w 2017 roku, podczas uroczystości z okazji National Service of Remembrance. Stylizację uzupełniła zamszowymi szpilkami od Gianvito Rossi i perłowo-diamentową biżuterią marki Annoushka. Książę William wybrał granatowy garnitur, białą koszulę i czarny krawat.

Płaszcz, który miała na sobie księżna Kate, przypominał ten, który Lady Di założyła 11 listopada 1988 roku w Paryżu z okazji obchodów 70. rocznicy zawieszenia broni kończącego I wojnę światową. Księżna Diana widziana była wtedy w dwurzędowym płaszczu z kołnierzem od Jaspera Conrana. Do kreacji dobrała lakierowane czółenka, biały golf i kapelusz z koronkową woalką.

Księżna Diana 11 listopada 1988 roku w Paryżu(Fot. Getty Images)

To nie pierwszy raz, kiedy księżna Kate inspiruje się stylem swojej teściowej. Księżna Walii często składa hołd Dianie, wybierając ubrania, które przywodzą na myśl kreacje Lady Di.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij