Znaleziono 0 artykułów
20.09.2022

Symbol w stroju księżniczki Charlotte podczas pogrzebu Elżbiety II

20.09.2022
Księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej Elżbiety II (Fot. Getty Images)

Na pogrzebie królowej Elżbiety II 19 września, w którym wzięli udział politycy, przywódcy państw, arystokraci, księżniczka Charlotte upamiętniła zmarłą prababcię, nosząc symboliczną broszkę.

W ceremonii uczestniczyła najbliższa rodzina zmarłej monarchini, w tym następca tronu książę Walii z żoną i dziećmi. Księżna Kate z córką, księżniczką Charlotte, założyły czarne suknie o fasonie płaszcza oraz kapelusze: Kate z woalką, a Charlotte – ozdobiony wstążką. Do kreacji dobrały biżuterię, symbolicznie upamiętniającą Elżbietę II. Księżna Walii wybrała perłową kolię Garrard, która była prezentem dla Jej Królewskiej Mości od rządu japońskiego. A sukienkę siedmioletniej Charlotte zdobiła srebrna broszka w kształcie końskiej podkowy.

Królowa Elżbieta II od najmłodszych lat interesowała się jeździectwem. W wolnym czasie chętnie wybierała się na konne przejażdżki i mistrzostwa polo. Na pogrzebie nie zabrakło jej ukochanej klaczy Emmy. Zwierzę obserwowało ceremonię z dala od tłumu, pilnowane przez Terryego Pendryego – stajennego królowej.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij