Znaleziono 0 artykułów
10.04.2020

Lady Gaga zagra żonę Gucciego

10.04.2020
Lady Gaga na premierze filmu "Narodziny gwiazdy" (Fot. Neilson Barnard/Getty Images)

W filmie Ridleya Scotta „Gucci” Lady Gaga najprawdopodobniej wcieli się w rolę Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego, która zleciła jego zabójstwo.

Rok po Oscarze za „Narodziny gwiazdy” Lady Gaga powróci na ekrany w roli byłej żony Gucciego. W 1998 roku Patrizię Reggiani skazano na 18 lat więzienia za zlecenie zabójstwa Gucciego. Męża postanowiła zabić, gdy dowiedziała się o jego romansie. Kiedy w 2011 roku sąd zaoferował jej wcześniejsze wyjście na wolność, odmówiła: – Nie, dziękuję, bo to oznaczałoby, że musiałabym znaleźć sobie pracę, a ja nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wolę zostać w celi i podlewać kwiatki. W efekcie opuściła więzienie po 18 latach i dostaje obecnie od firmy Gucci 4,5 miliona złotych rocznie.

Scenariusz do filmu, autorstwa Roberto Bentivegny, oparty został na książce Sary Gay Forden „Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”. Opowiada w niej o dramatach, intrygach i zawiści w dynastii Guccich. Maurizio Gucci był wnukiem założyciela marki, Guccio Gucciego i odpowiadał za nią w okresie upadku w latach 80. 

Produkcją obrazu zajmą się Ridley Scott (znany z „Obcego” czy „Thelmy i Louise”) wraz z żoną Gianniną, która zachwyca się „wyrazistością postaci” i możliwością współpracy z Mikiem De Lucą oraz studiem MGM.

Scott zajmował się wcześniej pracami nad filmem „The Last Duel” z Benem Affleckiem, Mattem Damonem i Adamem Driverem. W związku z pandemią koronawirusa musiał jednak przerwać zdjęcia. MGM ogłosiło, że planowana data premiery „Gucciego” to 24 listopada 2021 roku.

Jeżeli zainteresowała was historia dynastii, polecamy zajrzeć do artykułu: Guccio Gucci: Nestor rodu skandalistów

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij