Znaleziono 0 artykułów
06.10.2020

Levi’s otwiera oficjalny Second Hand

06.10.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Levi’s znów udowadnia, że przejmuje się katastrofą klimatyczną. W kolekcji na sezon jesień-zima 2020/21 marka zaproponowała spodnie wykonane z ekologicznych tkanin (Cottonized Hemp). Teraz otwiera oficjalny Second Hand. 

Każdy posiadacz oryginalnych produktów Levi’s będzie mógł zwrócić je do sklepów marki i dostać w zamian karty podarunkowe. Ich wartość będzie się wahać od 15 do 25 dolarów, w zależności od stanu oddawanych ubrań. Te, które przeszły trochę więcej i nie nadają się już do użytku będą wymieniane na bon o wartości pięciu dolarów, a następnie poddawane recyklingowi. 

Oddane ubrania zostaną oczyszczone i wystawione na sprzedaż w cenach porównywalnych do tych, jakie można zobaczyć na stronach sprzedających używane ubrania jak Ebay, Poshmark, czy Depop – od 30 do stu dolarów. 

Wiadomo, że aż 64 proc. z produkowanych co roku 32 miliardów sztuk odzieży, trafia na wysypiska. To ogromne marnotrawstwo materiałów, wody i czyjejś pracy, przyczynia się bezpośrednio do pogłębiania katastrofy klimatycznej. 

„Jeżeli każdy kupiłby w tym roku jedną używaną rzecz zamiast nowej, zaoszczędziłoby to 449 milionów funtów odpadów”, czytamy na oficjalnej stronie Levi's. 

Jagoda Porębska
Proszę czekać..
Zamknij