Znaleziono 0 artykułów
15.12.2021

Life on Wheelz pozują jak Yoko Ono i John Lennon

15.12.2021
(Fot. Dominik Czerny)

"Ten portret ma szansę stać się ikoniczny, może całkowicie zmienić postrzegania OzN w Polsce. To czy tak będzie, zależy już tylko od was” – napisali Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska z Life on Wheelz na Instagramie obok zdjęcia, przy którym pozują przed obiektywem Renaty Dąbrowskiej na fotografii inspirowanej słynnym portretem Yoko Ono i Johna Lennona.

Na fotografii widać spokój i czułość. Zakochani leżą przytuleni do siebie, atmosfera jest głęboko intymna. To nawiązanie do słynnego zdjęcia pocałunku Yoko Ono i Johna Lennona wykonanego przez Annie Leibovitz w 1980 roku. To, co różni portret wykonany przez Renatę Dąbrowską dla „Tygodnika Powszechnego”, to widoczny na zdjęciu respirator, dzięki któremu oddycha Wojtek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Life On Wheelz (@lifeonwhlz)

„Mieliśmy trochę wątpliwości, czy na pewno warto dzielić się czymś tak intymnym. Ale po trudnych i burzliwych rozmowach zdecydowaliśmy się na publikację. W końcu jesteśmy tu po to, żeby zmieniać świat, wywracać kanony do góry nogami. Poza tym, tytułem naszej rozmowy jest »I niech mówią, co chcą«. Mówcie więc, a my zajmiemy się naszą miłością” – napisała przy fotografii para, która kolejny raz przełamuje tabu związane z osobami z niepełnosprawnościami.

Zespół Duchenne’a, który polega na stopniowym zaniku mięśni, zdiagnozowano u Wojtka Sawickiego, kiedy miał cztery lata. Wojtek i Agata Tomaszewska zaręczyli się w październiku 2021 roku. Life on Wheelz to ich blog, na którym, walcząc z tabu, pokazują codzienne życie osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Na Instagramie obserwuje ich 105 tysięcy osób.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij