Znaleziono 0 artykułów
09.05.2022
Artykuł sponsorowany

Lifting mikroprecyzyjny – co mogą igły, ciepło, fale i światło?

09.05.2022
Fot. Materiały prasowe

Są takie urządzenia, które technologią i mocą działania wyprzedzają swój czas, wprowadzając medycynę estetyczną w kolejną dekadę. Vivace RF wykorzystuje technikę frakcjonowania skóry i jest dowodem na to, że w dziedzinie liftingu bez skalpela wciąż można dokonywać przełomów.

Jednym z najmocniejszych trendów w gabinetowym odmładzaniu skóry jest biostymulacja. Chodzi o to, by w najbardziej naturalny sposób zmusić skórę do pracy. Szybszej, wydajnej, a najlepiej takiej, jak w czasach wczesnej młodości, gdy skóra potrafiła regenerować się z dnia na dzień. Mimo niewyspania, stresu czy przemęczenia zawsze wyglądała dobrze. Właśnie o taki blask, gładkość i napięcie warto zawalczyć. Można to zrobić dzięki najnowszej technologii o nazwie Vivace RF. Jakie daje możliwości i na czym polega zabieg?

Fot. Materiały prasowe

Igły, ciepło, fale i światło

Minimalistyczny design urządzenia, jego biel i prostota kryją w sobie moc fal radiowych. To nowoczesne urządzenie do zabiegów odmładzania skóry wykorzystuje technikę frakcjonowania mikroigłowego RF. Brzmi profesjonalnie i naukowo. By język fizyki i medycyny stał się zrozumiały, wystarczy dokładnie przyjrzeć się aparaturze. Otóż w czasie zabiegu lekarz posługuje się niewielką głowicą wyposażoną w rząd 36 mikroigieł, które nakłuwają skórę na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. I tu mamy do czynienia z pierwszym etapem biostymulacji skóry, bo mikronakłucia pobudzają i „nakręcają” komórki, by produkowały nowy, świeży kolagen.

Co ciekawe, mikrokanaliki, które powstają w czasie zabiegu, lekarz może wykorzystać do głębokiego wprowadzania w skórę aktywnych substancji, na przykład witaminy C. Wtedy proces odmładzania przebiega jeszcze lepiej. A to dopiero początek. Mikroigły przesyłają bowiem do skóry energię w postaci fal radiowych i rozgrzewają się maksymalnie do 60 stopni Celsjusza. Co dzieje się wtedy w skórze? Lekarze nazywają to strefami mikrouszkodzeń. A naturalną odpowiedzią organizmu na takie działania jest automatyczne uruchomienie procesów gojenia. I znów skóra dostaje sygnał, by wyprodukować nowy, sprężysty i młody kolagen. Stąd tak szybki efekt liftingu, który jeszcze długo po zabiegu trwa i pogłębia się w ciągu kolejnych tygodni. Jednak fale radiowe poza odmładzaniem, zagęszczaniem skóry i poprawą napięcia mogą zdziałać o wiele więcej. Wyciszają gruczoły łojowe odpowiedzialne za nadmiar sebum i w ten sposób łagodzą objawy trądziku. Jeden zabieg liftingujący daje więc kilka różnych efektów. Na tym nie kończy się lista zalet, bo elektroda z mikroigłami emituje nie tylko fale radiowe, lecz także światło LED w czerwonym i niebieskim kolorze. Aktywuje ono komórki skóry, przyspieszając jej gojenie. Efektem jest zdrowy i równy koloryt oraz jeszcze lepsze napięcie i wygładzenie zmarszczek.

Fot. Materiały prasowe

Efekty, komfort i bezpieczeństwo

Zabieg aparatem Vivace RF można robić niezależnie od pory roku. Sama procedura trwa około godziny, ale czas zależy tu od powierzchni, którą chcemy odmłodzić. Może to być właściwie każde miejsce na twarzy i ciele. Począwszy od powiek, owalu twarzy, szyi, dekoltu przez brzuch, pośladki, piersi i dłonie. By czuć się komfortowo przez cały czas trwania zabiegu, lekarz może znieczulić skórę maścią, więc nie ma mowy o bólu i dyskomforcie. Z kolei tuż po mikronakłuwaniu, przez trzy godziny skóra może być lekko zaczerwieniona, jak po opalaniu.
Zabieg nie wyłącza z codziennego życia, bo wystarczy chronić skórę przez kilka nadchodzących dni wysokim filtrem i osłaniać makijażem.

By cieszyć się pełnym efektem terapii, specjaliści zalecają serię zabiegów w liczbie od dwóch do czterech, w odstępach czterotygodniowych. Lekarz podejmuje decyzję, uzależniając ją od stanu skóry. Zaletą całej kuracji jest to, że każdego dnia po zabiegu twarz i ciało wyglądają coraz lepiej. I tak przez kolejne trzy miesiące gęstość, napięcie i koloryt stają się coraz bardziej zadowalające.

Eksperci rekomendują zabiegi Vivace RF wszystkim, którzy szukają sposobu, by odzyskać gładki owal twarzy, pozbyć się „chomików” i wiotkiej skóry podbródka. To sposób na wygładzenie zmarszczek wokół oczu i ust, rozjaśnienie przebarwień, likwidację blizn i rozstępów na całym ciele. Mikronakłuwanie z falą radiową radzi sobie z liftingiem skóry na brzuchu i ramionach oraz ujędrnieniem pośladków, a nawet dłoni.

Ilona Rechnio
Proszę czekać..
Zamknij