Znaleziono 0 artykułów
08.10.2020

Limitowana kolekcja Zary „Archive Collection 1996-2012”

08.10.2020
Kate Moss (Fot. Materiały prasowe)

Zara wskrzesza klasyki ze swoich archiwów i rusza z reedycją 17 projektów będących esencją ostatnich dekad. 

Hiszpańska marka z przytupem, niczym w tańcu flamenco, wkroczyła na rynek w 1975 roku, otwierając pierwszy sklep w La Coruñi. Z początkiem lat 80. ruszyła na podbój świata, by w 1999 roku zawitać także do Polsce.

Dziś powraca do projektów sprzed 24 lat w limitowanej kolekcji „Archive Collection”, biorąc pod lupę minimalistyczne i monochromatyczne elementy garderoby. Odświeżone ubrania oraz akcesoria powstały na podstawie fotografii autorstwa Outumuro, J.M. Ferratera, Alfonso Ohnura i Davida Simsa. 

Amber Valletta (Fot. Materiały prasowe)

Możemy odtworzyć stylizację z kampanii, w której udział wzięła Amber Valletta, wybierając smukłe garniturowe spodnie z wełny, długi płaszcz o formie taliowanego żakietu i kamizelkę w odcieniu czerni złamanej kolorem grafitowym. Wśród projektów z ponad 20-letnią historią znajdziemy również dopasowany kombinezon z kołnierzykiem i głębokim dekoltem spinany prostym paskiem ze złotą klamrą oraz nieśmiertelny wełniany płaszcz w odcieniu ciepłego beżu, który po raz pierwszy pojawił się w sklepach w 1998 roku. Nie mogło zabraknąć klasycznej, czarnej, oversizowej marynarki będącej reinterpretacją sylwetki z 2011 r., prezentowanej wówczas przez Stellę Tennant, czy skórzanych spodni z rockowymi sprzączkami na biodrach. To te, które miała na sobie Kate Moss występując przed obiektywem Alfonso Ohnura 17 lat temu. Kolekcja obejmuje także buty: kozaki na masywnym obcasie oraz klasyczne czółenka ze skóry. 

Esencja lat 90. i pierwszej dekady nowego milenium doskonale splata się z obecnymi trendami skłaniającymi nas do spoglądania wstecz na minimalistyczne i ponadczasowe kroje. Limitowana kolekcja „Archive Collection” jest już dostępna.

Stella Tenant (Fot. Materiały prasowe)

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij