Znaleziono 0 artykułów
08.12.2021

Lista najpopularniejszych haseł w wyszukiwarce Google w 2021 roku

08.12.2021
(Fot. Getty Images)

Google przygotowało listę najczęściej wyszukiwanych haseł na świecie i w poszczególnych krajach. W 2020 roku był to koronawirus, ale choć pandemia wciąż trwa, to w 2021 roku i w Polsce, i globalnie szukano informacji o sporcie. Hasło, które najszybciej zyskiwało popularność na świecie, to „Australia vs Indie”, związane z meczem rozgrywanym w ramach mistrzostw świata w krykiecie mężczyzn. W Polsce królowało „Euro 2020”. Prezentujemy wyniki zestawienia Google „Rok w wyszukiwarce” z 2021 roku.

Poza Euro 2020 na liście wyszukiwań, które najszybciej zyskiwały na popularności, znalazły się również zapytania m.in. o Krzysztofa Krawczyka, który zmarł w kwietniu 2021 roku, oraz o serial „Squid Game”. Stawkę tej kategorii zamyka hasło „lody Ekipy”.

Jak wynika z raportu Google, tematy, o których się mówiło w Polsce, to kolejno: spis powszechny, Afganistan i szczepienia przeciwko COVID-19. Polaków interesowała również sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej (szósta pozycja w zestawieniu) oraz podatek cukrowy (dziesiąte miejsce). Na świecie najpopularniejszym tematem według Google był związany z Afganistanem po tym, jak z kraju wycofali się Amerykanie.

W kwestii pandemii COVID-19 najpopularniejsze hasło to: „pacjent gov”. Tuż za nim uplasowały się: „loteria szczepionkowa” i „koronawirus zapobieganie”.

W 2021 roku chcieliśmy się jak najwięcej dowiedzieć na temat duńskiego piłkarza Christiana Eriksena, który upadł na murawę i był reanimowany podczas meczu Dania–Finlandia, rozgrywanego w ramach Euro 2020 (Eriksen jest też na pierwszym miejscu światowej listy najpopularniejszych ludzi sportu). Zaraz za nim znaleźli się influencerka Natsu i trener polskiej kadry w piłce nożnej Paulo Sousa. Miejsce piąte zajęła tenisistka Iga Świątek.

Na świecie najczęściej wpisywano w wyszukiwarkę nazwisko Aleca Baldwina, co można powiązać z tragedią na planie westernu „Rust” – aktor nieumyślnie śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins.

W polskim internecie szukano także informacji o ludziach, którzy zmarli w 2021 roku, m.in. o Krzysztofie Krawczyku, Kamilu Durczoku i Krzysztofie Kowalewskim. Z kolei na świecie był to raper DMX.

Najczęściej wyszukiwane filmy w Polsce to: „Diuna” Denisa Villeneuve’a, „Dziewczyny z Dubaju” Marii Sadowskiej i „Small world” Patryka Vegi. Z seriali: „Squid Game” Hwanga Dong-hyuka, „Bridgertonowie” Chrisa Van Dusena i „Ginny & Georgia” Sary Lampert. Najchętniej wyszukiwane przez użytkowników z całego świata filmy to: „Eternals” Chloé Zhao, „Czarna wdowa” Cate Shortland i „Diuna”.

Ostateczne wyniki mogą do końca roku ulec zmianie.

Oto lista najczęstszych wyszukiwań w Polsce w 2021 roku:

Najszybciej zyskujące na popularności:

1. Euro 2020

2. Krzysztof Krawczyk

3. Spis powszechny

4. Pacjent gov

5. Kamil Durczok

Tematy, o których się mówiło:

1. Spis powszechny

2. Afganistan

3. Szczepienia COVID-29

4. Kanał Sueski

5. Awaria Facebooka

Ludzie:

1. Christian Eriksen

2. Natsu

3. Paulo Sousa

4. Ewa Krawczyk

5. Iga Świątek

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij