Znaleziono 0 artykułów
28.03.2019

Londyn najlepszą destynacją roku według użytkowników TripAdvisora

28.03.2019
Big Ben w sylwestra (Fot. Getty Images)

W tegorocznej edycji TripAdvisor Travellers' Choice brytyjska stolica wygrała z Paryżem i Rzymem. Nowy Jork spadł poza pierwszą dziesiątkę najlepszych destynacji świata.

To już potwierdzone – Londyn jest najwspanialszym miastem świata. Algorytm TripAdvisor policzył miliony opinii wystawionych 156 tysiącom miejsc przez użytkowników serwisu. Wyniki były jednoznaczne. Londyn (srebrny medalista z ubiegłego roku) prześcignął Paryż i Rzym, stając się ulubioną destynacją podróżników. Co ciekawe, Nowy Jork spadł z ósmego na trzynaste miejsce rankingu, pozostając jednak najwyższej notowanym miejscem w Stanach. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Krety, Bali, Phuket, Barelony, Stambułu, Marakeszu i Dubaju. 

Londyn w 1905 roku (Fot. Getty Images)

Swoją tegoroczną popularność Londyn zawdzięcza przede wszystkim Royal Wedding. Majowy ślub Meghan i Harry'ego sprawił, że o kilkaset procent wzrosła popularność wycieczek pod Buckingham Palace. Meghan effect działa więc nie tylko w branży mody! 

Anna Konieczyńska
Komentarze (1)

Magda Lena Sochoń
Magda Lena Sochoń28.03.2019, 15:15
heh, mój poprzedni komenatrz usunięty. zatem powielam pytanie - muzeum II wojny światowej powinno znaleść się w tym zestawieniu.
Proszę czekać..
Zamknij