Znaleziono 0 artykułów
16.12.2019

Longines: Sport po parysku

16.12.2019
Longines Masters of Paris (Fot. Materiały prasowe)

Szwajcarska marka od wielu lat służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych o randze światowej. Specjalne miejsce w portfolio Longines zajmują jeździeckie zawody Longines Masters, które w pierwszy weekend grudnia mieliśmy okazję podziwiać w stolicy Francji.

Wąskie uliczki, klimatyczne kamienice, butiki najlepszych światowych marek, a także galerie promujące zdolnych artystów. Longines zamyka oficjalne zmagania w ramach zawodów Longines Masters wydarzeniem zorganizowanym w najelegantszym mieście Europy. Po Hongkongu i Nowym Jorku francuska stolica po raz kolejny gościła najlepszych jeźdźców i wierzchowce.

The Longines Masters Collection (Fot. Materiały prasowe)

W dniach 5-9 grudnia w Parc des Expositions, Nord Villepinte na przybyłych gości czekały atrakcje sportowe, stoiska ciekawych marek i projektantów, a także wyjątkowa karuzela Longines, nawiązująca do ducha francuskiej stolicy. W specjalnej strefie marka spod znaku uskrzydlonej klepsydry prezentowała swoje produkty, a wśród nich model zegarka ze słynnej linii „The Longines Masters Collection”, który został oficjalnym zegarkiem wydarzania. Ta flagowa linia marki, z której modele zasilane są wyłącznie kalibrami mechanicznymi, została wprowadzona na rynek w 2005 roku. Uosabia zarówno elegancję, jak i dążenie do doskonałości, czyli dwa filary, na których opiera się Longines. W kolekcji pojawiają się nowe modele, które wyróżniają się m.in. opracowanym specjalnie dla marki kalibrem L889 oraz wskaźnikiem fazy księżyca. Towarzyszy mu pierścień z datownikiem oraz wskazówką wskazującą odpowiedni dzień miesiąca. Fani wyważonej estetyki mogą wybierać pomiędzy dwoma rozmiarami zegarka, a także tarczy w kilku wariantach: czarnej z wzorem kłosa jęczmienia i malowanymi cyframi rzymskimi, srebrzystej z wzorem kłosa jęczmienia i malowanymi cyframi arabskimi oraz błękitnej ze słonecznym szlifem i nakładanymi indeksami. Fani klasyki zachwycą się modelem na bransolecie ze stali szlachetnej, a osoby, które wolą bardziej stonowane dodatki, sięgną po skórzany pasek w czarnym lub brązowym kolorze.

Longines Masters of Paris (Fot. Materiały prasowe)

Punktem kluczowym weekendowych zmagań sportowych były dwie konkurencje: Longines Speed Challenge oraz Longines Grand Prix. Poprzedziły je piątkowe zawody, w których Longines jako partner założyciel uczestniczył w 5. edycji Riders Master Cup. W ramach konkurencji rywalizowali ze sobą zawodnicy z dwóch najważniejszych ośrodków jeździeckich: Europy oraz Ameryki. Na oczach wypełnionej po brzegi widowni odbyło się dziesięć spektakularnych pojedynków. Już po raz piąty niepokonana okazała się reprezentacja Starego Kontynentu, tym razem w składzie: Martin Fuchs, Kevin Staut, Jos Verlooy, Darragh Kenny i Henrik von Eckermann.

Zwycięzcy konkurencji Longines Grand Prix of Paris 2019 (Fot. Materiały prasowe)

Przed rozpoczęciem sobotniego konkursu mieliśmy okazję lepiej poznać stolicę mody. Spacerując ulicami 16. dzielnicy, odwiedziliśmy butiki vintage, podziwialiśmy wieżę Eiffla z placu Trocadero, a także z wybudowanego na początku XX wieku mostu Bir-Hakeim, który pojawił się w głośnym filmie „Incepcja”. Z kolei znajdująca się między Centrum Pompidou, placem Bastylii i placem Republiki dzielnica La Marais to jedna z najbardziej malowniczych części Paryża, w której z przyjemnością można się zgubić. Zajrzeliśmy do otwartej pod koniec września restauracji Oursin, założonej przez projektanta Jacquemusa. Zlokalizowany w Galerii Lafayette lokal serwuje owoce morza, makarony i pieczywo własnego wypieku. Będąc w Mieście Świateł, nie sposób pominąć wizytówki miasta, czyli bazyliki Sacré-Cœur. Po katedrze Notre Dame to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków Paryża. Ze wzgórza, na którym położony jest kościół, rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta.

Longines Masters of Paris (Fot. Materiały prasowe)

W sobotni wieczór czekały na nas emocjonujące zawody Longines Speed Challenge, podczas których jeźdźcy muszą uzyskać jak najlepszy czas w skokach przez przeszkody. Każdy popełniony błąd kosztuje uczestnika 2 sekundy kary. Określane w kuluarach jako najszybszy konkurs skoków na świecie zawody wzbudziły zachwyt widowni i zebranych gości. W zmaganiach zwyciężył Włoch Emanuele Gaudiano na koniu Carlotta 232, który w ramach uznania otrzymał elegancki zegarek Longines. Drugie miejsce zajął reprezentant Kanady Eric Lamaze na klaczy Fine Lady 5, a trzeci najlepszy czas uzyskał Szwajcar Steve Guerdat na Ulysse des Forêts.

Longines Masters of Paris 2019 zakończyła konkurencja Longines Grand Prix. W niedzielne popołudnie na obrzeżach Paryża pojawili się nie tylko fani zawodów jeździeckich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wiceprezydent Longines ds. sprzedaży Charles Villoz oraz ambasador elegancji Longines Jung Woo-Sung. Ku uciesze zgromadzonej widowni w zawodach, w których oprócz czasu liczyła się przede wszystkim precyzja, triumfowali zawodnicy francuscy. Pierwsze miejsce zajął Simon Delestre na koniu Hermes Ryan. Zwycięzca odebrał z rąk Charlesa Villoz oraz pochodzącego z Korei Południowej aktora i modela elegancki zegarek. Drugi był Kevin Staut na koniu For Joy van’t Zorgvliet HDC, a trzeci Roger-Yves Bost na Sangria du Coty. Weekend zakończyliśmy kameralną kolacją połączoną z degustacją wina, o którym opowiadał nam sommelier o polskich korzeniach.

The Longines Masters Collection (Fot. Materiały prasowe)

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij