Znaleziono 0 artykułów
22.06.2023

Przepis na lepszy sen

22.06.2023
(Fot. materiały prasowe)

Łóżka marki Duxiana dopasowują się do naszego kształtu ciała, gwarantując tym samym lepszy sen. Ich wyjątkowość potwierdzają naukowcy.

W dobie chronicznego zmęczenia, epidemii bezsenności i trudności w odpoczywaniu, w pełni przespana noc staje się rzadkością. Nic więc dziwnego, że szukamy potwierdzonych naukowo sposobów na lepszy sen – od prostych trików po specjalistyczne gadżety. Jak przypominają eksperci, właściwie dobrane łóżko to podstawa.

(Fot. materiały prasowe)

Z pomocą przychodzi szwedzka marka Duxiana od niedawna dostępna także w krakowskiej Galerii Tetmajera83, a wkrótce także w Warszawie, gdzie można przetestować wyjątkowość ich produktów w praktyce. Specjalnością brandu są spersonalizowane łóżka, które dostosowują się do kształtu ciała śpiącego. Z pomocą systemu z rdzeniem sprężynowym i modułowej budowy mebla można go dostosować do własnych preferencji. Jeśli dzielisz łóżko z partnerem, projekty marki Duxiana pozwalają personalizować jego dwie strony niezależnie od siebie.

Skuteczność łóżek z serii Dux potwierdzają naukowcy z Instytutu Karolinska w Szwecji, placówki przyznającej nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i biologii człowieka. Wyniki przeprowadzonego przez instytut badania wykazały, że wykorzystanie ciągłej sprężyny, takiej jak w łóżkach Duxiany, pozwala wydłużyć fazę głębokiego snu nawet o godzinę.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij