Znaleziono 0 artykułów
01.11.2022

Vampire skin: Skóra jak nie z tego świata

01.11.2022
Murad HC jesień-zima 2022 / (Fot. Imax Tree)

Czy vampire skin, czyli efekt skóry jak u wampira, może być przedmiotem pożądania milionów TikTokersów? Tak, bo chodzi nie o cienie pod oczami i bladą skórę, która przypomina o znacznych brakach witaminy D, jak u postaci z filmów, inspirowanych „Drakulą”, ale o coś znacznie bardziej glamour.

Trendujący na TikToku makijaż nie wymaga wielkich umiejętności, za to dla wykonujących go obowiązkowa wydaje się być znajomość sagi „Zmierzch”. Fanom gatunku nie trzeba przypominać słynnej sceny z „Księżyca w nowiu”, w której główny bohater, grany przez Roberta Pattinsona, postanawia wyjść na dziedziniec kościoła, gdy słońce znajduje się w zenicie. Osobom, które nie wiedzą nic na temat wampirów z uniwersum Stephenie Meyer, jesteśmy winni informację na temat kolejnych scen z udziałem Edwarda Cullena: jego alabastrowa skóra, pod wpływem promieni słonecznych zaczyna świecić krystalicznym blaskiem, jakby cała była pokryta gwiezdnym pyłem. To najlepszy sposób na demaskację jego natury, przed którą jednak chroni wampira jego ukochana (dosłownie w ostatnich sekundach).

Dokładnie o ten świetlisty efekt chodzi w makijażu znanym w mediach społecznościowych jako vampire skin. Oślepiający blask musi dawać wrażenie przestrzennego i być zbudowany na kilku poziomach. Do jego stworzenia wykorzystuje się wszystkie znane w make-upie sztuczki, dające lśniące wykończenie, zaczynając od strobingu, przez efekt glass skin, kończąc na brokatowym pyłku. W praktyce oznacza to po prostu zmieszanie trzech (albo więcej) różnych kosmetyków o płynnych konsystencjach, dających efekt glow, przed nałożeniem ich na twarz, na przykład nawilżającego podkładu, rozświetlacza, który daje perłową poświatę oraz pigmentu z drobinkami. Chodzi o to, by skóra sprawiała wrażenie jednocześnie mokrej i skrzącej. Innym sposobem może być wymieszanie różnych rozświetlaczy i spryskanie całości suchym pyłkiem na sam koniec, ewentualnie dołożenie drobinek już pędzelkiem.

Wbrew pozorom, efekt jest stosunkowo delikatny i nadaje się do noszenia zarówno w pełnym słońcu, jak przy wieczornym blasku księżyca. W obu przypadkach gwarantowany jest efekt „Wow!”.

@imonaugust Replying to @Meredith Taylor the full in depth tutorial (included product list) of how Edward gets ready in the morning. #twilight #glitter #makeup ♬ Twilight - Spencer Hunt

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij