Znaleziono 0 artykułów
17.02.2020

Marion Cotillard twarzą perfum Chanel N°5

17.02.2020
Marion Cotillard (Fot. Materiały prasowe Chanel)

Po raz pierwszy zaprezentowano go 5 maja 1921 r. Dzisiaj, prawie sto lat po premierze, do grona ambasadorek kultowego zapachu domu mody dołączyła francuska aktorka. Pierwsza kampania z jej udziałem zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku.

Stworzone z ponad 80 składników, kultowe perfumy miały odzwierciedlać styl i osobowość samej Gabrielle, czyli nowoczesnej i wielowymiarowej kobiety, która wie, czego chce od życia. W latach 70. twarzą Chanel N°5 została Catherine Deneuve, która według doniesień, przyczyniła się do ogromnego wzrostu sprzedaży zapachu. W filmowej kampanii perfum autorstwa Baza Luhrmana wystąpiła w 2004 r. Nicole Kidman. Pięć lat później tego zaszczytu dostąpiła kolejna Francuzka, Audrey Tautou, którą w 2014 r. zastąpiła Gisele Bündchen, a następnie nastoletnia córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis, Lily-Rose Depp.

Legendarny dom mody ogłosił właśnie, że do tego zaszczytnego grona dołączyła Marion Cotillard. Francuska aktorka zdobyła serca krytyków filmowych rolą Édith Piaf, która przyniosła jej Oscara, Złotego Globa, a także nagrodę BAFTA dla najlepszej aktorki. Od tego momentu Cotillard współpracuje z najwybitniejszymi twórcami współczesnego kina, w tym Christopherem Nolanem, Ridleyem Scottem czy Stevenem Soderbergh’iem. 

Aktorka od początku swojej działalności blisko współpracowała z domem mody Chanel. Już w 2004 r. pojawiła się w komplecie francuskiej marki na premierze filmu „Bardzo długie zaręczyny”. Według marki Cotillard uosabia naturalny francuski szyk oraz piękno, które będą idealnym dopełnieniem kultowego zapachu.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij