Znaleziono 0 artykułów
02.01.2023
Artykuł sponsorowany

Wyjątkowy design na długie lata – a do tego made in Poland

02.01.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Jak stworzyć wnętrza idealnie dopasowane do naszych potrzeb? Sięgając po dobrze zaprojektowane rozwiązania, które będą podążały za zmianami zachodzącymi w naszym życiu. Marka VOX, we współpracy ze znanymi polskimi projektantami, nieustannie szuka innowacji, aby każdy mógł zaaranżować pełen komfortu dom, sprzyjający poczuciu wolności

Urządzając nasze wnętrza coraz częściej decydujemy się na wyposażenie, które przetrwa próbę czasu – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i estetycznym. Takie projekty VOX tworzy od lat, wspólnie z najwybitniejszymi polskimi designerami. Najnowsze kolekcje zaprojektowane zostały razem z Grynasz Studio, Martą Krupińską i Olgierdem Jaskulskim.

(Fot. Materiały prasowe)

Nowa energia we wnętrzu

Dom to nasz azyl, a w zimowe dni spędzamy w nim jeszcze więcej czasu niż zazwyczaj. Tym bardziej warto zadbać o to, aby jego wnętrza były piękne i przytulne. Pomoże w tym system Creative od VOX, który daje duże pole do eksperymentów – dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi, możemy niemal sami zaprojektować wymarzony mebel, korzystając z bogatej palety barw i niezliczonej ilości praktycznych funkcji. Wśród dostępnych kolorów, takich jak zieleń, indygo czy brąz, każdy znajdzie coś dla siebie, a możliwość personalizacji nóżek czy uchwytów pozwoli na lepsze dopasowanie produktu do naszych potrzeb.

System Creative powstał we współpracy z projektantką Martą Krupińską, laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. tytułu Dobry Wzór 2011, Produkt Roku 2012 i nagrody Zaprojektowane Po Ludzku 2019 czy też nagrody Must Have 2020. – W VOX od lat biorę udział w przełomowych projektach. A Creative jest bez wątpienia moim projektem życia – czekałam na takie wyzwanie. Daje niemal nieograniczone możliwości konfiguracji, bo jest modułowy nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Często zdarza się, że widzimy piękną szafę, ale chcielibyśmy np. mieć więcej szuflad w środkowej części, a zamiast półek – dwa drążki. W zamkniętych systemach zawsze jest jakieś „ale” – Creative jest odpowiedzią na większość wątpliwości – tłumaczy artystka.

(Fot. Materiały prasowe)
Stolik kawowy Creative
Komoda Creative

Projekty Marty Krupińskiej wyróżniają funkcjonalność, estetyka i uniwersalność. Tworząc, myśli przede wszystkim o człowieku i jego potrzebach. Jej filozofię widać w kolekcji Creative. Możemy spersonalizować meble i dostosować je do potrzeb tak naszych, jak i wnętrza — stworzyć jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, „szyty na miarę" specjalnie dla nas. Jeśli marzymy o biblioteczce na całą szerokość ściany, która pomieści bogaty księgozbiór, nie musimy szukać stolarza. Wystarczy samodzielnie zaprojektować ją w systemie Creative.

Dom dopasowany do mieszkańców

Życie każdego z nas ulega nieustannym zmianom. Dlatego dobrze, jeśli nasza przestrzeń odpowiada na ewoluujące potrzeby. Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz to projektanci i właściciele wielokrotnie nagradzanego Grynasz Studio. Ich projekty można było zobaczyć na wielu polskich i światowych wystawach m.in. na Milan Design Week, Maison Object, London Design Fair, Warsaw Home czy Tokyo Design Week. Eksperymentując z nowymi materiałami i technologiami, Grynasz Studio chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. We współpracy z VOX projektanci stworzyli kolekcję modułowych mebli tapicerowanych Conffi. – Przy projektowaniu systemu Conffi, gdzie ilość kombinacji i zestawień jest właściwie nieograniczona, przyświecała nam idea »formy otwartej«. W ten sposób nasz mebel elastycznie i empatycznie wychodzi naprzeciw różnym potrzebom domowników, którzy mają wpływ na ostateczny kształt mebla.– wyjaśniają projektanci.

(Fot. Materiały prasowe)
Sofa 3-osobowa z pufem Conffi

Moduły Conffi dopasowują się do przyzwyczajeń, potrzeb i wymogów domowników. Możemy je ze sobą zestawiać i tworzyć własne, pasujące do aktualnej chwili układy. Dzięki temu wraz ze zmieniającymi się potrzebami rodziny zmienia się również wybrany mebel. Jak to działa? W przypadku sofy Conffi trzy moduły ze smukłymi podłokietnikami zapewnią komfort odpoczynku. W razie potrzeby staną się też wygodnym miejscem noclegu dla gości. Funkcja spania to kluczowa wartość kolekcji Conffi, wyróżniająca ją na tle innych modułowych rozwiązań. Dodatkową zaletą mebli jest ich szybki i łatwy montaż, z którym każdy w mig poradzi sobie samodzielnie.

(Fot. Materiały prasowe)

Drzwi do zadań specjalnych

W każdym wnętrzu niezwykle istotną rolę odgrywają drzwi. Wydzielają poszczególne strefy w domu, pełniąc funkcję estetyczną. Dlatego wybór tego elementu aranżacji wbrew pozorom wcale nie jest łatwy. Aby więc sprostać wymaganiom różnych przestrzeni i ich użytkowników, VOX we współpracy z Olgierdem Jaskulskim stworzył ponadczasowe kolekcje drzwi wewnętrznych, w tym Fina. Olgierd Jaskulski mówi, że projektowanie drzwi to kreatywne wyzwanie, któremu należy się więcej uwagi –W VOX proces projektowania elementów wyposażenia wnętrz rozpoczynamy od badań potrzeb człowieka. Skupiamy się na analizie jego stylu życia i sposobie funkcjonowania we własnej przestrzeni, czyli w domu. Taka diagnoza staje się punktem wyjściowym do dalszych prac projektowych. W ten sposób powstała także kolekcja drzwi wewnętrznych Fina – tłumaczy i dodaje, że oferta drzwi została poszerzona o nowe odcienie. – Drzwi są dostępne w kolorze białym, pasującym do nieskończenie wielu koncepcji aranżacyjnych. Do oferty wprowadziliśmy także szary i beż, co umożliwia wniesienie ciepłej kolorystyki do wnętrza. Drzwi Fina to projekt dla osób poszukujących nowoczesnych drzwi, które jednocześnie stylistycznie nawiązują do klasycznej stolarki drzwiowej – wyjaśnia projektant.

(Fot. Materiały prasowe)
Drzwi Fina

Kolekcja dopasowuje się do każdego wnętrza – gabinetu, salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy kuchni. – Drzwi Fina zaprojektowaliśmy z myślą o użytkowniku poszukującym drzwi pełnych, bez szklenia, dobrze izolujących dźwięki i zapewniających komfort domownikom. Stylistycznie nawiązują do klasycznych konstrukcji drzwiowych, a zastosowanie delikatnego podwójnego frezowania na głównych płaszczyznach skrzydła nadaje im bardziej nowoczesny charakter. W kolekcji znalazły się również spokojniejsze wzory, umożliwiające stworzenie ciekawych zestawień kompozycyjnych – opisuje projekt Jaskulski.

Wizualizacja VOXBOX/Fot. Materiały prasowe

Decyzje dotyczące wyposażenia wnętrza często wiążą są z licznymi wątpliwościami. Z pomocą przychodzi intuicyjny program do urządzania wnętrz VOXBOX, w którym możemy zaprojektować wymarzoną przestrzeń, dodając do niej produkty VOX, również drzwi. Aby zacząć projektować w VOXBOX, wystarczy wejść na stronę app.voxbox.pl.

Wizualizacja VOXBOX/Fot. Materiały prasowe
VOXBOX

W wybranych salonach VOX możemy udać się na wirtualny spacer po zaprojektowanym przez siebie wnętrzu. Dzięki goglom VR sprawdzimy jak w rzeczywistości będzie prezentować się nasz salon czy sypialnia. W stworzeniu idealnej przestrzeni pomocne mogą  okazać się wizualizacje stworzone przez stylistów i projektantów VOX. To źródło inspiracji, pozwalające puścić wodze fantazji i zaprojektować własne, perfekcyjnie wpisujące się w potrzeby i pragnienia wszystkich domowników.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij