Znaleziono 0 artykułów
26.07.2021
Artykuł partnerski

Wszystko, co warto wiedzieć o suplementacji

26.07.2021
Fot. Materiały prasowe

Produkty marki Medilâge to suplementacja najwyższej klasy łącząca naturalne składniki z najnowszymi odkryciami nauki. Preparaty przeciwstarzeniowe, ujędrniające i wzmacniające włosy z jej portfolio pozwalają przywrócić organizm do równowagi.

Na suplementach diety dostępnych bez recepty w samych Stanach Zjednoczonych zarabia się rocznie kilkadziesiąt miliardów dolarów. Niestety tylko nieliczne działają skutecznie. Idealny produkt powinien zawierać składniki pochodzące ze źródeł spełniających międzynarodowe standardy.

Wyselekcjonowane składniki preparatów Medilâge

Siłą suplementacji marki Medilâge jest innowacyjne połączenie starannie wyselekcjonowanych składników. Najważniejsze z nich pochodzą z Francji – Medilâge współpracuje z Pur’expert Purextract, francuską firmą, która specjalizuje się w ekstrakcji roślinnej, stosując zaawansowaną technologię i przyjazne dla środowiska podejście – wykorzystuje się każdą część rośliny w celu optymalnej eksploatacji zasobów naturalnych i minimalizacji odpadów. Wysoko stężone surowce przetwarza się tak, by zawartość polifenoli i steroli była najczystsza na rynku. Istotne jest także wzajemne oddziaływanie na siebie składników. Dodatkowo, dzięki wyjątkowej formie podania, substancje aktywne zawarte w formułach Medilâge potrafią hamować degradację genów oraz przyspieszać naturalne procesy biologiczne.

Fot. Materiały prasowe

Efekty działania suplementacji

Odpowiednio stosowane preparaty marki Medilâge mogą być idealnym uzupełnieniem kuracji dermatologicznych i zabiegów estetycznych. Zauważalne opóźnianie procesów starzenia się, pomoc w utrzymywaniu prawidłowej wagi, niwelowanie cellulitu czy hamowanie wypadania włosów to najbardziej zauważalne efekty działania metody suplementacji Medilâge. Dzięki niej czujemy się lepiej każdego dnia.

Odmładzający Medilâge anti âge

Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD® radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. AstaPure ® Arava to bogaty w unikalne składniki ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis uprawianych w ekstremalnych warunkach pustyni Arava. Zawarta w algach Arava astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Dodatkowo działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy E i C.

Fot. Materiały prasowe

Testy potwierdzają, że hamuje ona uszkodzenia komórek spowodowane wolnymi rodnikami i ekspozycją na promieniowanie UV. Z kolei Tetra SOD® to składnik pozyskiwany ze sproszkowanych alg Tetradelmis Chuii pochodzących z Parku Narodowego Doñana na południu Hiszpanii. Używa się do tego chronionej patentem, specjalistycznej technologii. Czym jest SOD? To enzym wytwarzany przez organizm ludzki. Wraz z wiekiem jego poziom gwałtownie spada, osłabiając tym samym mechanizm naturalnej obrony antyoksydacyjnej organizmu. Wyniki kilkuset badań ujawniły, że wiele zaburzeń dotyczących wszystkich tkanek jest bezpośrednio związanych z niskim poziomem SOD. Można do nich zaliczyć wypadanie włosów, zaburzenia pamięci, trądzik, problemy ze wzrokiem, bóle stawów, niepłodność, starzenie się skóry, włóknienie tkanek. Tetra SOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

Warto też zaznaczyć, że TetraSOD® jest unikalnym składnikiem morskim, który jest uprawiany w technologii chronionej patentem, bez użycia chemicznego procesu ekstrakcji lub koncentracji. Co więcej, składnik ten sam zapewnia sobie ochronę, albowiem naturalna ściana komórkowa mikroalg działa jako naturalna bariera chroniąca ich aktywność przed rozkładem w żołądku po ich spożyciu. Wszystkie składniki bioaktywne są więc chronione, a naturalna kapsułka jest gotowa do powolnego uwalniania bioaktywnych cząsteczek bezpośrednio w jelicie.

Medilâge anti-cellulite na cellulit

Medilâge anti-cellulite bazuje na liofilizowanym koncentracie soku z francuskiej odmiany melona kantalupa (Dimpless®). To pierwsza podawana doustnie substancja z klinicznie udowodnioną skutecznością działania na cellulit. Ma opatentowany proces pozyskania i proces powlekania, co sprawia, że jest w pełni chroniony w drodze do komórki i w 100% bioaktywny. Ten suplement zawiera także Sinetrol® Xpure C1 czyli opatentowany składnik wytwarzany z soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów oraz guarany. W skrócie jego działanie przestawia nasz metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonego zapasu tłuszczów, co przekłada się na spadek masy ciała i redukcję wagi. Cellulit na udach, brzuchu i pupie jest mniej widoczny i tracimy centymetry w obwodzie talii i bioder. Bez zwiększania aktywności fizycznej czy restrykcyjnej diety! Sinetrol® Xpure C1 jest także bohaterem preparatu Medilâge métabolisme pomagającego kontrolować masę ciała i poziom tkanki tłuszczowej.

Fot. Materiały prasowe

W formule tego preparatu znalazły się również: chrom (w formie związku helatowego czyli najlepiej przyswajalny), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, jod pomagający zachować zdrową skórę, mimo utraty podpory z tkanki tłuszczowej, oraz selen (w formie organicznej) który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.

Medilâge cheveux femme na włosy

Medilâge opracowało dwa preparaty pomagające wzmocnić włosy. Medilâge cheveux femme zawiera AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego (jak wynika z badań, suplementacja nim przyczynia się do redukcji wypadania włosów o 33,9 proc. w ciągu miesiąca), Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa (zgodnie z badaniami klinicznymi, 91 proc. uczestników po jego zastosowaniu zaobserwowało spadek wypadania włosów o 50 proc.), oraz krzemionkę – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej (tutaj pochodzi z pędów bambusa).

Fot. Materiały prasowe

Medilâge cheveux homme, czyli męski odpowiednik suplementu powstrzymującego przerzedzanie się włosów, wykorzystuje przede wszystkim PhytoPin®, substancję uzyskaną z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes, która hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy związanej z łysieniem androgenowym i przyspiesza cykl wzrostu włosów. Ponadto w formule tego preparatu znajdziemy też Keranat™ oraz krzemionkę uzyskaną z ekstraktu pędów bambusowych. Premiera produktu odbędzie się na początku 2022 roku.

Fot. Materiały prasowe

Zdaniem ekspertki prof. dr hab. n. med. Haliny Car, lekarza chorób wewnętrznych, specjalistki farmakologii klinicznej:

Suplementacja, czyli uzupełnianie niedoborów organizmu celem poprawy jego funkcjonowania, jest dla współczesnego człowieka niezwykle ważna. Szybkie tempo życia, żywność przetworzona, wymóg bycia wiecznie pięknym i młodym skłaniają do sięgania po suplementy diety. Często nie wiemy dokładnie, czego nam brakuje. Przypadkowo coś wybierając, żyjemy w przeświadczeniu, że uzupełnimy wszystko, czego potrzebujemy. Każda suplementacja powinna być skonsultowana ze specjalistą. Składniki powinny uzupełniać swoje działanie, a nie ograniczać wzajemnego wchłaniania.

prof. dr hab. n. med. Halina Car / fot. Materiały prasowe

 

Maja Mendraszek-Goser
Proszę czekać..
Zamknij