Znaleziono 0 artykułów
25.06.2020

Michel Coulombe: Podkreśl to, co kochasz w sobie najbardziej

25.06.2020
Camille Rowe w kampanii marki (fot. materiały prasowe)

Michel Coulombe, międzynarodowy makijażysta marki Laura Mercier, od lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Dzieli się też swoją wiedzą, doświadczeniem i wizją piękna. My też nauczyliśmy się od niego kilku sztuczek.

Który z trendów na sezon wiosna-lato 2020 podbił twoje serce?

Wielki powrót kolorowych cieni do powiek. Zarówno w rozmytej, akwarelowej formie, którą stosujemy przy błękitach, zieleniach i różach, ale także pod postacią mocnych akcentów. Cieszy mnie, że wreszcie swobodnie bawimy się fakturą cieni – od bardzo matowych po połyskujące.

Te trendy zostaną z nami na dłużej?

Pozostanie z nami naturalna, zdrowa i olśniewająca cera, która jest przede wszystkim rezultatem właściwej pielęgnacji, a nie ciężkiego makijażu. Świetlaną przyszłość wróżę też produktom, których istotnym składnikiem są witaminy. Po wakacjach pewnie pożegnamy się z jaskrawymi kolorami. Ale tak to już z nimi jest –  wracają po to, by później znowu odejść w zapomnienie.

Laura Mercier propaguje nieskazitelną cerę. Co to dla ciebie oznacza?

Chcemy, żeby skóra miała równy koloryt i blask, ale nie chcemy przeładować jej produktami. Efekt ten najlepiej uzyskać, dostosowując podkład nie tylko do własnych upodobań, ale także potrzeb skóry, okazji i pory roku – innego produktu używaj w ciągu dnia, a innego wieczorem. Podziel swoją kosmetyczkę na produkty na zimę i na lato. Przed użyciem naszego bestsellerowego podkładu Flawless Lumiere warto przygotować cerę tak jak malarz przygotowuje swoje płótno. Po to są bazy, które nie tylko przedłużą trwałość makijażu, ale także rozświetlą cerę, zredukują widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz nawilżą. Te kosmetyki upiększają i pielęgnują jednocześnie.

Michel Coulombe, międzynarodowy makijażysta marki (fot. materiały prasowe)

Wiele moich przyjaciółek skłania się ku minimalizmowi. Jakie są trzy kluczowe produkty, które powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce?

Stawiaj na produkty wielofunkcyjne. Po pierwsze, nawilżający krem koloryzujący, który lekko kryje i chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Po drugie, czerwoną szminkę, którą możesz lekko wklepać w usta, pokryć nią równomiernie całe wargi, by uzyskać bardzo wyrazisty efekt, albo nałożyć na policzki zamiast różu. Po trzecie, cień w kredce Caviar Stick Eye Shadow, który możesz niedbale rozmazać albo zastosować jako eyeliner.

Kolekcja baz Laury Mercier (fot. materiały prasowe)

Wyobraźmy sobie, że mam tylko pięć minut na makijaż. Jak go wykonać?

Po zakończeniu pielęgnacji nałóż na twarz jedną z naszych baz (sprawdź, która najlepiej będzie odpowiadała twoim potrzebom). Następnie poleciłbym ci zaaplikować na skórę nawilżający krem koloryzujący, aby wyrównać jej koloryt i dodać jej blasku. Pozostałe dwie minuty poświęć na to, by podkreślić to, co najbardziej kochasz w swojej twarzy. Może to będą oczy? A może policzki?

Jaki jest najczęstszy błąd, jaki nadal popełniamy w makijażu?

Ukrywanie pięknej skóry pod ciężką warstwą produktów! Bądźcie dumne ze swojego naturalnego wyglądu, a niedoskonałości ukrywajcie punktowo. Odradzam także bezmyślne kopiowanie tego, co widzicie w internetowych tutorialach. To, co sprawdza się na kimś innym, wam może dać zupełnie odmienny efekt.

Camille Rowe w kampanii marki (fot. materiały prasowe)

Wielu makijażystów w swojej pracy chętnie odnosi się do konkretnych dekad, inspiruje się konkretnymi ikonami piękna i stylu. A co ciebie najbardziej inspiruje?

Potrzeby i cechy charakterystyczne osoby, którą maluję. Lubię bawić się różnymi stylami, sięgać do różnych estetyk, bo we wszystkich z nich można znaleźć natchnienie.

Paleta cieni( fot. materiały prasowe)

Kiedy odkryłeś, że makijaż jest twoją prawdziwą pasją?

Jako dziecko uwielbiałem bawić się kosmetykami mamy. Później, jako nastolatek, zacząłem malować się, by ukryć trądzik. Odkryłem wtedy, jak dużą moc może mieć makijaż – jak zmienia nie tylko wygląd, ale także poprawia poczucie własnej wartości.

Czym jest dla ciebie piękno?

Czuciem się dobrze we własnej skórze. Bycie pewnym siebie. Śmiałe uwydatnianie wszystkiego, co w sobie lubimy, wręcz obnoszenie się z tym. Wierzę, że piękno to harmonia, ale też zabawa.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij