Znaleziono 0 artykułów
29.07.2019

Millennium Docs Against Gravity wśród 25 najfajniejszych festiwali filmowych na świecie

29.07.2019
(Fot. materiały prasowe)

Jury amerykańskiego magazynu uwzględniło w swoim zestawieniu polski festiwal, który wyróżniono za skalę i zasięg, bogaty program oraz bezpretensjonalną atmosferę. W zestawieniu znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy.

Jak co roku, „MovieMakerMagazine” stworzyło listę 25 najfajniejszych festiwali filmowych na świecie („25 Coolest Film Festivals in the World”), wybranych przez ośmioosobowe jury złożone z amerykańskich reżyserów, operatorów, recenzentów i artystów. Głównym kryterium oceny była swobodna atmosfera, dzięki której każdy widz może w pełni czerpać z bogactwa programu i kinowych przeżyć. 

W zestawieniu znalazł się festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. W uzasadnieniu jury zwróciło uwagę na skalę wydarzenia, które odbywa się w sześciu miastach, a prezentowane filmy można oglądać w niemal dwudziestu innych w ramach „Weekendu z MDAG”. Jest to jednocześnie największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. „MovieMaker Magazine” podkreślił również bezpretensjonalną atmosferę wydarzenia i bogaty program, w którym tylko w tym roku znalazło się 160 produkcji z całego świata.

Oprócz polskiego festiwalu filmów dokumentalnych na liście znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy: DokuFest w Kosowie, Glasgow Short Film Festival oraz fiński Skábmagovat. Pozostałe wyróżnione wydarzenia odbywają się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij