Znaleziono 0 artykułów
12.04.2023

Natalia Kaczmarek na okładce pierwszego wydania „Vogue Polska Sport & Wellness”

12.04.2023
Natalia Kaczmarek (Fot. Mateusz Stankiewicz)

W pierwszym wydaniu „Vogue Polska Sport & Wellness” rozmawiamy z najlepszymi polskimi sportowcami: lekkoatletką Natalią Kaczmarek, tenisistką Magdą Linette, golfistą Adrianem Meronkiem, siatkarkami Joanną Wołosz i Magdaleną Stysiak. Do aktywności fizycznej podchodzimy holistycznie, dekodujemy pojęcia, takie jak athleisure, biohacking czy terapie powięziowe, radzimy, jak osiągnąć dobrostan. 

Redaktorka naczelna „Vogue Polska” Ina Lekiewicz Levy, zapowiadając pierwsze wydanie „Vogue Polska Sport & Wellness” z mistrzynią olimpijską Natalią Kaczmarek na okładce, podkreśla, że takiego magazynu w Polsce brakowało. Na jego łamach do aktywności fizycznej, self-care i zdrowia podchodzimy holistycznie. Dbając o dobry balans, zachęcamy do podążenia za sportową pasją, odnalezienia chwili dla siebie, przyjrzenia się uważnie swojemu ciału. 

Talent to 20 proc. sukcesu. Reszta: ciężka praca i silny charakter – mówi mistrzyni olimpijska Natalia Kaczmarek w rozmowie z Anną Konieczyńską. Gwiazda z okładki, lekkoatletka i ambasadorka New Balance, zdobyła złoto w sztafecie 4 x 400 m. Dla niej sport oznacza przede wszystkim zmaganie z własną słabością. 

Małgorzata Szumowska (Fot. Bartek Wieczorek)
(Fot. Campbell Addy)

Zgodziłaby się z nią zapewne Magda Linette. Polska tenisistka po trzydziestce zajęła 21. miejsce w rankingu WTA (po zamknięciu numeru awansowała do pierwszej dwudziestki). Przyznaje, że najtrudniej jej oddzielić aktualny sportowy wynik od całościowej samooceny. O sukcesach i porażkach, dyscyplinie i wolności, debiutach i dojrzałości rozmawiamy z plejadą polskich sportowców. Golfista Adrian Meronk popularyzuje ten szlachetny sport w Polsce. Surfer Kuba Kuzia łapie fale, podróżując po świecie. Siatkarki Joanna Wołosz i Magdalena Stysiak grają w polskiej reprezentacji i topowych włoskich klubach. 

O tym, że pływanie pozwoliło jej lepiej poznać siebie, swoje ciało i swoje możliwości, opowiada Małgorzata Szumowska. Reżyserka po pięćdziesiątce jest w życiowej formie. O sportowej pasji opowiedziała Joannie Łazarz. 

Hailey Bieber dla WardrobeNYC (Fot. materiały prasowe)

W pierwszym wydaniu „Vogue Polska Sport & Wellness” badamy też związki sportu z modą – sprawdzamy, w jaki sposób stroje zawodników różnych dyscyplin inspirują projektantów, analizujemy trend athleisure, a gwiazdy, influencerów i zawodników, w tym Macieja Musiała, Krzysztofa Zalewskiego czy Jakuba Przygońskiego, pytamy o ulubione sprzęty do ćwiczeń. 

Dużo uwagi poświęcamy szeroko pojętej dbałości o siebie. Self-care obejmuje treningi (przedstawiamy sylwetki trenerek, z którymi ćwiczą gwiazdy), zdrowe jedzenie (bloger Michał Korkosz, znany jako Rozkoszny, dzieli się przepisami z polskimi superfoods), wgląd w ciało i duszę (Ewa Bakota, Ilona Rechnio i Agnieszka Zygmunt tłumaczą pojęcia, takie jak biohacking, terapie powięziowe czy TRE). 

Kuba Kuzia (Fot. Krzysztof Jędrzejak)
(Fot. Melanie Rodriguez)

Sport i wellness traktujemy więc równorzędnie – aktywności fizycznej nie rozumiemy wyłącznie w kategoriach wyczynowych. To sposób na dobre życie, podobnie jak relaks w spa w hotelu sieci Six Senses, wizyta w restauracji z wegańskim jedzeniem (najlepsze na świecie lokale roślinne, farm to table i organiczne odwiedza Małgosia Minta) czy lekcja baletu dla dorosłych, o której pisze Agnieszka Zygmunt. 


Premierowy numer „Vogue Polska Sport & Wellness” w sprzedaży od 13 kwietnia. Już dziś zamów magazyn z dostawą do domu: Kup teraz.

(Fot. Mateusz Stankiewicz)

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij