Znaleziono 0 artykułów
24.08.2020

Mniej znani członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

24.08.2020
Zara Tindall (fot. Getty Images)

Córki i synowie, wnuczęta, kuzynostwo… Mimo że wśród doniesień o losach brytyjskiej rodziny królewskiej dominują te związane z Williamem, Harrym, ich ojcem Karolem i samą królową, nie są oni jedynymi wartymi uwagi osobowościami. Dziś przedstawiamy krewnych Elżbiety II, którzy wykonują obowiązki z nieco dalszego planu albo w ogóle usunęli się w cień.

Zara Tindall

Zara i Mike Tindall (Fot. Gareth Fuller , Getty Images)

41-latka, która zajmuje w tej chwili 20. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, jest jedyną córką księżniczki Anny i jej pierwszego męża, Marka Phillipsa (para doczekała się też syna, starszego o trzy lata od Zary, Petera). Poszła w ślady mamy i już jako dziecko zapałała miłością do jazdy konnej. Na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 r. zdobyła srebrny medal w drużynowym Konkursie Konia Wierzchowego.

Zara Tindall z mamą, księżniczką Anną (Fot. Max Mumby/Indigo, Getty Images)

Tak jak jej brat Zara nie ma tytułu szlacheckiego. Taką decyzję podjęła Anna i jej mąż, gdy dzieci pojawiły się na świecie. Córka królowej Elżbiety chciała zapewnić swoim potomkom jak najnormalniejsze dzieciństwo i pozwolić im samodzielnie wybrać ścieżkę kariery. Zara, oprócz profesjonalnego jeździectwa, jest też wykwalifikowaną psychoterapeutką. Udziela się charytatywnie i wychowuje trójkę dzieci wspólnie z mężem, Markiem Tindallem. Para poznała się w 2003 r.

Peter Phillips

Peter i Autumn Phillips (Fot. Max Mumby/Indigo, Getty Images)

Starszy brat Zary i najstarszy wnuk królowej Elżbiety II (podobno jest jej ulubieńcem). Zajmuje 17. miejsce w kolejce do tronu brytyjskiego.

Phillips, podobnie jak jego siostra, ukończył uniwersytet Exeter. Podczas studiów należał do uniwersyteckiej drużyny rugby. Wyspecjalizował się w naukach o sporcie. Przez wiele lat pracował w Formule 1 jako menedżer stajni Williamsa. To w pracy poznał zresztą przyszłą żonę, Autumn – ich pierwsze spotkanie miało miejsce podczas wyścigu o Grand Prix Montrealu. Kanadyjka o królewskim pochodzeniu Petera dowiedziała się jednak znacznie później – gdy Phillips wrócił do Wielkiej Brytanii i utrzymywali związek na odległość, w kanadyjskiej stacji telewizyjnej emitowano film dokumentalny o Williamie i Harrym. Peter, jako najbliższy kuzyn synów Karola i Diany, miał spory wkład w tę produkcję.

Autumn szybko odnalazła się w rodzinie królewskiej. Przeprowadziła się do Londynu i przypadła do gustu królowej Elżbiecie, która jeszcze przed zaręczynami zaprosiła ją na kilkudniowy rejs oraz oficjalne obchody swoich 80. urodzin. Phillipsowie pobrali się w 2008 r., ale ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W styczniu tego roku ogłosili rozstanie. Wychowują wspólnie dwie córki – dziewięcioletnią Savannę i ośmioletnią Islę. Ich rozwód nie został jeszcze sfinalizowany.

Sarah Chatto

Sarah Chatto (Fot. Pool/Max Mumby, Getty Images)

A właściwie Lady Sarah Frances Elizabeth Chatto. Córka księżniczki Małgorzaty i Antonego Armstronga-Jonesa zajmuje 27. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu.

Sara w niczym nie przypomina swojej matki (z wyglądu także bardziej wdała się w ojca). W przeciwieństwie do Małgorzaty, naczelnej skandalistki brytyjskiej rodziny królewskiej, znana jest z introwertycznego i spokojnego usposobienia. Ukończyła prestiżową Bedales School, gdzie zdobyła artystyczne wykształcenie. Pracowała jako kostiumografka i fotografka. Dziś spełnia się w malarstwie (reprezentuje ją znana galeria Redfern w Londynie).

Sarah Chatto z Lady Di (Fot. David Levenson, Getty Images)

Siostrzenica Elżbiety II ma świetny kontakt z monarchinią i jej dziećmi. Szczególnie blisko jest z Karolem – była druhną na jego ślubie z Dianą, jest też matką chrzestną Harryego. W 1994 r. poślubiła artystę i aktora, Daniela Chatto. Mają dwóch synów: Arthura i o trzy lata starszego Samuela.

Amelia Windsor

Amelia Windsor (Fot. Edward Berthelot, Getty Images)

Wygląda jak piękna i stylowa influencerka, a w rzeczywistości jest potomkinią dynastii Windsorów i zajmuje 42. miejsce w kolejce do brytyjskiej korony. Amelia to jedna z trójki dzieci Georgea Windsora, hrabiego St Andrews i Sylvany Tomaselli – pochodzącej z Kanady naukowczyni i historyczki. Jest praprawnuczką króla Jerzego V.

Amelia Windsor (Fot. Edward Berthelot, Getty Images)

O Amelii głośno zrobiło się w 2017 r., gdy wspólnie z innymi europejskimi arystokratkami wystąpiła na pokazie Dolce & Gabbana. Kilka miesięcy później pojawiła się na okładce „Vogue Japan”. Dziś łączy pracę modelki (kontrakt podpisała z nią prestiżowa londyńska agencja Storm Model) i nauką na Uniwersytecie w Edynburgu.

Rose Gilman

Rose Gilman (Fot. Pool/Max Mumby/, Getty Images)

Córka księcia Ryszarda Windsora, stryjecznego brata królowej Elżbiety II. W chwili urodzenia zajmowała 12. miejsce w kolejce do tronu. Dziś jest 37.

Rose uczęszczała do St Georges School w Ascot. Zawodowo związała się z branżą filmu – należała do zespołu scenografów pracujących m.in. przy „Harrym Potterze” i programie „Little Britain”.

W 2008 r. poślubiła Georgea Gilmana (wcześniej posługiwała się nazwiskiem Windsor) – syna Petera Gilmana, dyrektora klubu piłkarskiego Leeds United. Mają dwoje dzieci – 12-letnią Lylę i 10-letniego Rufusa.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij