Znaleziono 0 artykułów
28.03.2020

Muzeum Vincenta van Gogha udostępniło swoje zbiory online

28.03.2020
Autoportret, Vincent van Gogh (Fot. Getty Images)

Coraz więcej galerii i muzeów można odwiedzić w sieci. Wybieramy się więc na wirtualną przechadzkę po British Museum i Kioto Costume Institute, a teraz także po muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie. 

Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie, które posiada największą kolekcję prac holenderskiego artysty na świecie, z powodu pandemii koronawirusa pozostanie zamknięte do 1 czerwca 2020 roku. Jego zbiory można jednak obejrzeć teraz na stronie internetowej. 

Kwitnący migdałowiec, Vincent van Gogh (Fot. Getty Images)

By urozmaicić zwiedzanie online, muzeum podzieliło wystawę na kategorie. Tak, by móc dokładnie zaplanować swoją wirtualną wizytę. Do zobaczenia są oczywiście obrazy van Gogha. Pokazano najbardziej znane płótna, m.in. słynne „Słoneczniki”, „Parę butów” czy autoportrety mistrza, wszystkie szczegółowo opisane. 

W sieci udostępniono także listy malarza (muzeum w Amsterdamie w swojej kolekcji posiada ich ponad 700), biografię oraz historie dotyczące jego życia. W specjalnej zakładce znaleźć można również przygotowane przez amsterdamskie muzeum lekcje online dla dzieci (dostosowane do różnych poziomów zaawansowania). Każda lekcja to oddzielne wideo poświęcone wybranemu tematowi, związanemu ze sztuką i oczywiście samym Vincentem van Goghiem.

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij