Znaleziono 0 artykułów
13.06.2018

Muzyka Polki na pokazie Gucci Cruise 2019

13.06.2018
Resina (Fot. Kamila Chomicz)

Karolina Rec występuje pod pseudonimem Resina. Jest młodą polską artystką i kompozytorką. Niedawno muzyka z jej nadchodzącego albumu „Traces” została wykorzystana w pokazie kolekcji Gucci Cruise 2019, który odbył się w ruinach słynnego starożytnego cmentarza Alyscamps.

W języku łacińskim słowo resina oznacza żywicę. Właśnie pod tym pseudonimem, nawiązującym do naturalnego i organicznego charakteru wiolonczeli występuje Karolina Rec. Debiutancki album urodzonej w 1982 roku artystki ukazał się we wrześniu 2016 roku, po tym jak Resina podpisała kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat, a dokładnie z jej oddziałem - 130701. Tym samym znalazła się wśród takich wykonawców jak Sigur Ros czy Animal Collective. Nie planowała sukcesu. Stworzyła materiał i wysława go do kilku wytwórni. FatCat był na szczycie jej listy. Nawet nie sądziła, że może się udać. Utwory zaprezentowane na jej pierwszej płycie były wynikiem eksperymentu łączącego wiolonczelę z prostymi narzędziami elektronicznymi.

Resina (Fot. Kamila Chomicz)

Absolwentka Akademii Muzycznej i Uniwersytetu w Gdańsku, działa intensywnie na alternatywnej, polskiej scenie muzycznej już od ponad ośmiu lat. W swojej dotychczasowej karierze nie tylko współpracowała, ale również współtworzyła takie zespoły jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, czy Nathalie and The Loners. Co więcej utwory autorstwa Resiny znalazły się na licznych soundtrackach, w tym nominowanym do Oscara filmie „Królik po berlińsku”. W tym roku razem z Hubertem Zemlerem stworzyła także  ścieżkę dźwiękową do filmu Jacka Bławuty „Dzień Czekolody”.

Jej muzyka nie należy do łatwych i przystępnych. Improwizacja w komponowaniu i alternatywne podejście do melodii, które intensywnie oddziałuje na słuchaczy, zwróciło jednak uwagę Gucci. Muzyka spodobała się im na tyle, że postanowili wykorzystać ją jako tło pokazu kolekcji Cruise 2019.

Premiera najnowszej płyty Resiny pt. „Traces”, z której pochodziła wykorzystana przez włoski dom mody muzyka, zaplanowana jest na lipiec tego roku.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij