Znaleziono 0 artykułów
20.08.2019

Najlepsze aplikacje dla aktywnych

20.08.2019
Fot. Getty Images

Budzą o poranku, motywują do treningu, wspierają w walce o wymarzoną sylwetkę. Wybraliśmy najlepsze aplikacje dla tych, którzy nawet w wakacje chcą pozostać w formie. 

Yoga Wake Up

Pobudka to dla ciebie koszmar? Zamiana brzęczącego budzika na delikatne dźwięki muzyki i towarzyszący im głos instruktora jogi odmienią oblicze poranka, a następująca po nich sekwencja prostych ćwiczeń – rozciągnie mięśnie i rozgrzeje ciało. Po takim przygotowaniu można zaczynać każdy, nawet najtrudniejszy dzień. Aplikacja sprawdzi się w przypadku osób, które mają lub miały już do czynienia z jogą. Instruktor prowadzi sesję, korzystając z angielskich nazw asan, ale nie towarzyszą im wyświetlające się na ekranie wizualizacje pozycji.

Fot. Getty Images

Sweat: Kayla Itsines Fitness

Instagramowy profil australijskiej trenerki Kayli Itsines, która jako jedna z pierwszych stała się internetowym fenomenem świata fitness, obserwuje 11,7 miliona osób. W swojej autorskiej aplikacji oferuje różnorodne treningi prowadzone nie tylko przez nią samą, ale i inne trenerki. Ćwiczenia można dopasować do swoich celów oraz miejsca ich wykonywania, gdyż poza treningami z obciążeniem własnego ciała Australijka korzysta też z hantli oraz sprzętu dostępnego wyłącznie w klubach fitness. Osoby obawiające się o wykonywanie treningów z aplikacją powinno uspokoić to, że wszystkie ćwiczenia są bardzo dokładnie opisane. Prawdopodobieństwo ich błędnego wykonania i zrobienia sobie krzywdy jest więc znikome. Sweat to jednak nie tylko intensywne treningi, ale także urozmaicony plan żywieniowy, którego sumienne przestrzeganie przynosi efekty.

Nike+ Training Club

Znajdą tu coś dla siebie zarówno zwolennicy długich treningów, jak i ci, którzy na aktywność fizyczną mogą poświęcić zaledwie kilkanaście minut dziennie. Zaproponowane ćwiczenia, poza ciężarem ciała, wykorzystują też hantle czy kettlebell. Oprócz pojedynczych treningów skupionych na ogólnych celach, takich jak siła czy wytrzymałość, NTC proponuje też kilkutygodniowe plany treningowe dostosowane do codziennego grafiku ćwiczącego. Nagrane z kilku kamer demonstracje ćwiczeń zapobiegają błędom w ich wykonaniu, a po uprzednim pobraniu wybranych treningów z aplikacji można korzystać także offline.

Fot. Getty Images
Fot. Getty Images

Activy

Twórcy zamiast nazywać Activy sportową aplikacją, określają ją mianem gry, a szczegółowe statystyki zamieniają w zabawę. Skierowana głównie do firm zwiększa zaangażowanie, integruje współpracowników, promuje zdrowy styl życia i motywuje do zmniejszenia produkcji CO2 dzięki dojazdom do pracy rowerem zamiast samochodem. Umożliwia też aktywację programu charytatywnego – wyjeżdżone rowerem kilometry można zamienić na cenne złotówki dla potrzebujących. Z Activy mogą korzystać też użytkownicy indywidualni, motywując do zmian znajomych. Dla grup do siedmiu osób grywalizacja jest darmowa.

Diet & Training by Ann

23 programy treningowe i ponad tysiąc ćwiczeń o różnych poziomach trudności – coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i te świadome możliwości swojego ciała. Niewątpliwymi zaletami aplikacji jest przejrzysta prezentacja wszystkich elementów treningu oraz różnorodność proponowanych ćwiczeń, które zachęcają do tego, by kontynuować wyzwanie w kolejnych dniach. Aplikacja oferuje również kompleksową opiekę, w której dostęp do planów treningowych wzbogacony jest o dokładnie rozpisany plan dietetyczny uwzględniający indywidualne potrzeby. Jego wykupienie nie jest jednak obowiązkowe.

Fot. Getty Images

Headspace

Dla zachowania życiowej równowagi niezbędna jest chwila wyciszenia. Z pomocą spieszy aplikacja Headspace, za której pośrednictwem jeden z jej założycieli, Andy Puddicombe, dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z zakresu medytacji i uważności. The Basics, darmowa seria dla początkujących, uczy podstaw bycia tu i teraz. Dostęp do kolejnych wymaga subskrypcji. Choć nie należy ona do najtańszych, warto w nią zainwestować. Medytacja pomaga radzić sobie ze stresem i lękiem, a bez ich opanowania trudno mierzyć się z codziennymi wyzwaniami.

 

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij