Znaleziono 0 artykułów
12.04.2021

Kuracje w ampułkach

12.04.2021
Heider Ackermann wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

Dają natychmiastowy efekt, zawierają składniki w wysokich stężeniach, przywracają skórze blask. W czasie zamknięcia gabinetów i salonów kosmetycznych stosowane w domu ampułki działają jak zabiegi bankietowe.

Jak zrobić dobre wrażenie

Ampułka to z pewnością mistrzyni dobrego wrażenia. Wygląda trochę jak tabletka z witaminami, trochę jak profesjonalny produkt do zabiegu kosmetycznego. Za co jeszcze kochamy taką formę kosmetyków?

Ampułki dają bardzo często szybki i bankietowy efekt. Za kilka ampułek jesteśmy w stanie zapłacić tyle, ile za porządny krem. Mamy często wrażenie, że nałożenie ampułki zastąpi nam profesjonalny zabieg. Nie zawsze tak jest – owszem, ampułki dają genialne efekty, ale ich efektywność jest jeszcze większa, gdy zostają wprowadzone w odpowiedni sposób przez profesjonalistę. W zaciszu domowym stanowią sposób na szybką odnowę skóry i wsparcie dotychczasowej pielęgnacji o składniki aktywne w wysokich stężeniach, które nie mogą być stosowane codziennie – mówi Magdalena Kaczanowicz, chemik i technolog kosmetyczny, specjalista od oceny bezpieczeństwa kosmetyku, na instagramie @racjapielegnacja.

Elie Saab wiosna-lato 2018 (Fot. ImaxTree)

Dodatkowym atutem ampułek jest to, że w każdej z nich jest dokładnie taka porcja, jaką należy położyć na skórę (lub skórę głowy), żeby dostarczyć jej odpowiednią ilość składników pielęgnacyjnych. 

Ampułki wzmacniają pielęgnację. Dają możliwość kilku-, kilkunastodniowej kuracji. Jedna ampułka to zazwyczaj jedna aplikacja. Dzięki małej pojemności mogą zawierać mniej konserwantów. Z reguły mają w składzie bardziej skoncentrowane składniki aktywne. Niestety, nie jest to normą. Bazując na naszych skojarzeniach z ampułką jako kosmetykiem o wyższej koncentracji, część producentów podaje nam produkt bardzo niskiej jakości – ostrzega Wiola Kaniewska, kosmetolog z Kliniki Elite. 

Świetny skład

Najczęściej formuła ampułek opiera się na kilku starannie wybranych konkretnych składnikach w wysokich stężeniach, aby zapewnić jak najlepsze, precyzyjnie ukierunkowane i skuteczne działanie na skórę. 

Stosujemy ampułki, aby uzyskać bankietowy efekt, czyli szybkie wygładzenie i wypełnienie zmarszczek, ale ten efekt znika szybko. Co najczęściej zawierają? Wypełniający kwas hialuronowy, składniki napinające i wygładzające botox-like lub polimery naciągające skórę. Ale możemy też uzyskać długofalowe działanie, stosując np. ampułki z witaminą C, niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym, peptydami, kwasami. Wtedy da się ich działanie zachować, używając jako kontynuacji odpowiednio dobranej pielęgnacji – mówi Magdalena Kaczanowicz. 

Podrażnienia po ampułkach mogą wynikać z kilku powodów – zbyt dużej zawartości składników aktywnych, nadwrażliwości skóry na jedną z substancji albo niewłaściwego stosowania. 

Jeśli stosujemy kurację z ampułkami, to skupmy się na efekcie, jaki chcemy uzyskać, i odstawmy kosmetyki z wysokim stężeniem innych składników aktywnych. Ampułki zawierają mocną koncentrację składników i skóra może nie być przyzwyczajona do takiej efektywności substancji i ich działania. Najczęściej skutkuje to podrażnieniem skóry. Czasami jest ono wskazane (jak przy ampułkach z kwasem glikolowym czy wysokim stężeniem kwasu askorbinowego – witaminy C), ale też przy stosowaniu innych produktów nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakie interakcje wejdą składniki. Skupmy się w pielęgnacji na dokładnym oczyszczeniu, nałożeniu ampułki, a potem ochronnego kremu regeneracyjnego (np. z ceramidami). Na dzień przy intensywnej kuracji ampułkami stosujmy krem z filtrem minimum SPF 30 – mówi Magdalena Kaczanowicz. 

Czas trwania kuracji

Efekty działania ampułek widać niemal natychmiast po nałożeniu na skórę – wygładzają, napinają, rozświetlają. Podczas regularnego stosowania kuracji wyraźnie widać poprawę parametrów skóry. Aż chciałoby się, żeby zostały na zawsze. 

Annakiki wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

Ampułki to dobre rozwiązanie na zmieniające się potrzeby skóry. Jeśli nieoczekiwanie stan skóry pogorszył się, możemy przez około 7-14 dni pod krem zastosować ampułkę z kwasem glikolowym lub migdałowym. Nie musimy zmieniać całej pielęgnacji i kupować nowego kremu, którego prawdopodobnie nie skończymy, bo problem minie np. po dwóch tygodniach. Jeśli potrzebujemy wzmocnionego działania przeciw wolnym rodnikom lub rozjaśniającego np. przed wakacjami (lub po nich). Ampułki nadają rytm pielęgnacji. Widząc siedem ampułek, z reguły sięgamy po nie systematycznie. Dzięki temu kuracja ma większe szanse powodzenia – tłumaczy Wiola Kaniewska.

Alice + Olivia wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)

 

Najczęściej ampułki stosujemy przez krótki okres 7, 14 lub maksymalnie 30 dni. „Doładowujemy” skórę składnikami, a później cieszymy się efektami. Natomiast stosowanie ampułek z wysokim stężeniem substancji aktywnych na dłuższą metę może przynieść więcej szkody niż pożytku, ponieważ skóra atakowana wysokimi stężeniami aktywnych komponentów często nie jest w stanie się dokładnie zregenerować i czerpać radości z odnowy. Stosujmy ampułki zgodnie z zaleceniami producenta – radzi Magdalena Kaczanowicz. 

Warto zastanowić się, na jakim efekcie zależy nam najbardziej. Co najbardziej nam w skórze przeszkadza? Przebarwienia? Szary, zmęczony koloryt? A może trądzik? Utrata nawilżenia? Wiotkość? Zwykle kuracja z ampułkami trwa od tygodnia do miesiąca. Wtedy można pomyśleć o kolejnym problemie skórnym czy zadbać o inne parametry. Przebarwienia rozjaśnione? Czas odpowiednio nawilżyć skórę. Z pewnością nie należy nakładać wszystkich ampułek naraz, bo jedynym efektem, którego można być pewnym, jest podrażnienie. 

Polecamy sprawdzone ampułki 

Zamiast botoksu

Yoskine (Fot. Materiały prasowe)

Yoskine Imperial gwarantuje wygładzenie skóry i „wyprasowanie” zmarszczek mimicznych. Dzięki kosmetykowi znikają lwia zmarszczka, bruzdy i zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki. W każdej fiolce znajdziemy skoncentrowany wyciąg z jaskółczych gniazd od jaskółek Salanga, które zawierają kwas sjalowy i aminokwasy. Oprócz niego są też bogactwem witaminy C o stężeniu 8 proc., podanej w transwektorach. W opakowaniu znajduje się 10 ampułek. 

Pełna rewitalizacja

Dr Irena Eris (Fot. Materiały prasowe)

Dr Irena Eris Dermokapsułki Rewitalizujące Clinic Way to 30-dniowa kuracja z witaminami A, C i E. Zawierają też koncentrat lipidowy i witaminowy. Jak działają? Wygładzają skórę, rozjaśniają i ujednolicają koloryt. Skóra już po kilku dniach wygląda na odświeżoną. Jej koloryt jest zdrowszy, a w dotyku jest znacznie gładsza i bardziej równomierna. Kapsułki te stosuje się na noc, ze względu na obecność witaminy A, a o poranku skóra wygląda na gładszą i bardziej świetlistą. 

Szybki lifting

Sesderma (Fot. Materiały prasowe)

Sesderma Daeses zawierają DMAE, silny składnik przeciwzmarszczkowy, który wygładza kurze łapki, dodaje skórze objętości i stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Ampułki te zawierają także czynniki wzrostu, proteoglikany, kwas hialuronowy, biopeptyd EL, krzem organiczny. Dają widoczny efekt liftingu i poprawy owalu. Warto je stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu co 2-3 dni albo jako zabieg bankietowy, kiedy chcemy wyglądać dobrze i świeżo. 

Więcej blasku

Vichy (Fot. Materiały prasowe)

Vichy Liftactiv Specialist Peptide-C to 30-dniowa kuracja z 10 proc. czystą witaminą C. Oprócz niej zawiera też przeciwzmarszczkowy Bio-Peptyd, kwas hialuronowy wysoko- i niskocząsteczkowy oraz wodę termalną z Vichy (z 15 różnymi minerałami). Jak działa? Globalnie przeciwstarzeniowo, ale ze względu na zawartość witaminy C warto polecić te ampułki osobom o skórze o nierównomiernym kolorycie, pozbawionej blasku lub z przebarwieniami. Stopniowo można zaobserwować zmieniającą się kondycję skóry, bo witamina C, oprócz rozświetlenia, wykazuje także działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. 

Równomierny koloryt

Diego Dalla Palma (Fot. Materiały prasowe)

Diego Dalla Palma Professional Vitamin C 20% Intensive Serum to kuracja tzw. 14 pereł z wysoką zawartością witaminy C i wyciągiem z komórek macierzystych maliny. Ze względu na skład ma dość szerokie zastosowanie: od zwalczania zmarszczek i zapobiegania powstawaniu kolejnych poprzez rewitalizację skóry po rozjaśnianie i zmniejszanie ilości plam pigmentacyjnych. Ampułki te rozświetlają skórę i ujednolicają koloryt – wspaniały zastrzyk witamin na wiosnę. 

Dotlenienie i wzmocnienie

Thalgo (Fot. Materiały prasowe)

Thalgo Energising Booster Concentrate to siedmiodniowa kuracja wzmacniająca i dotleniająca skórę, która zawiera spirulinę i morski magnez, kwas hialuronowy i witaminę C. To szybka kuracja dla skóry szarej i zmęczonej. Ampułki przywracają skórze blask, wygładzają i rozświetlają. Cera wygląda na wypoczętą. Są zamknięte w szklanych fiolkach, producent poleca nakładać połowę ampułki rano, a drugą połowę wieczorem, najlepiej pod krem. 

Nawilżenie i wygładzenie

Elizabeth Arden (Fot. Materiały prasowe)

Ceramide Hyaluronic Acid Capsules Elizabeth Arden serum do twarzy anti-aging, które nawilża, wygładza i rewitalizuje skórę. Warto je nakładać na twarz, szyję i dekolt. Rewelacyjna kuracja, kiedy skórze brakuje nawodnienia, jest wiotka i pozbawiona jędrności, widać na niej siatkę zmarszczek. Zawiera różnej wielkości kwas hialuronowy, ceramidy, ekstrakt z imbiru i olejki, które są emolientami. Wypełnia zmarszczki, wiąże wodę od środka i wypełnia bruzdy i zmarszczki. W skład kuracji wchodzi 30 ampułek.

Efekt glow

Nivea (Fot. Materiały prasowe)

Nivea Q10 Energy to miks witamin C, E i identycznego jak w składzie skóry koenzymu Q10. Słowem: pakiet składników odmładzających skórę. Ampułki wygładzają skórę, napinają, zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wymiatają wolne rodniki. Siedmiodniowa kuracja jest dobrym pomysłem, kiedy chce się przywrócić skórze witalność i blask. 

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij