Znaleziono 0 artykułów
29.11.2020

Najpiękniejsza biżuteria inspirowana astrologią

29.11.2020
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Słońce w epicentrum, księżyc w nowiu, Merkury w retrogradacji… Biżuteria inspirowana astrologią może stać się amuletem. A dzięki dużej możliwości personalizacji będzie idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Wszystkie chwyty dozwolone

Kolczyki, Anka Krystyniak 340 zł (Fot. materiały prasowe)

W mitologii mezopotamskiej Isztar była boginią wojny i miłości, a jej kult obejmował niemal cały obszar starożytnego Wschodu – od Syrii po Babilon. To właśnie jej nazwę zawdzięcza para złotych kolczyków z kolekcji Anki Krystyniak – projektantki, która z inspiracji symbolami, numerologią i kamieniami szlachetnymi uczyniła znak rozpoznawczy powstałej w 2012 roku marki. Projekty Krystyniak to osobiste amulety – czasami bardziej ozdobne, innym razem minimalistyczne. Opowiadają historię i „zżywają się” z właścicielem.

Na dwa sposoby

Kolczyki, Givenchy ok. 930 zł /(Fot. materiały prasowe)

Do Givenchy astrologiczne elementy wprowadziła była dyrektor kreatywna marki, Clare Waight Keller. Zaczęła od jednego projektu – naszyjnika z wizerunkiem lwa, czyli jej własnego znaku zodiaku. Później rozszerzyła linię biżuterii o pozostałe 11 znaków. To naprawdę piękne obiekty, a na ich korzyść działa też to, że są wielofunkcyjne. Przykład? Do kolczyków dołączana jest elegancka tasiemka, by dało się je nosić także w formie wisiorka.

Podobne artykułyJak moda inspiruje się astrologią?Katarzyna PietrewiczSiła kobiet

Pierścionek, Anka Krystyniak 380 zl (Fot. materiały prasowe)

Słowiańska Lunula, czyli obraz sierpa księżyca, to nic innego jak uosobienie Luny – symbolu pełni, kobiecości i rozkwitu. W kolekcjach Anki Krystyniak pojawia się na kolczykach, naszyjnikach i pierścionkach – to jeden najbardziej charakterystycznych amuletów w portfolio marki. Pierścionek Lunula występuje w dwóch wersjach – ze srebra 915 i w wariancie złoconym 24-karatowym złotem.

W pełnym słońcu

Kolczyki, Aurélie Bidermann 1160 zł /(Fot. materiały prasowe)

Stanowił źródło światła i życia. Według starożytnych wierzeń greckich codziennie przemierzał niebo na złotym rydwanie zaprzężonym w cztery konie. Interpretację symboliki greckiego boga słońca, Heliosa, w nowej kolekcji przedstawia francuska projektantka biżuterii Aurelie Bidermann. Klipsy jej projektu są wykonane z 18-karatowego złota i ręcznie lakierowanych elementów w kolorze ognistej czerwieni. W sam raz dla miłośniczek stylu vintage.

Siła umysłu

Pierścionek Lilou /(Fot. materiały prasowe)

W astrologii Koziorożec jest skrupulatny, konsekwentny i niezależny. Cechuje się taktem i cierpliwością, drzemią też w nim spore pokłady kreatywności. Na pewno doceni więc nietuzinkową formę pozłacanego pierścionka z zodiakalnej kolekcji Lilou. Jego minimalistyczny dizajn sprawia, że będzie świetnym uzupełnieniem wielu stylizacji.

Panorama świata

Naszyjnik Alighieri /(Fot. materiały prasowe)

Powstała w 2014 roku marka Alighieri nazwą nawiązuje oczywiście do Dantego i jego „Boskiej komedii”. W twórczości projektantki Rosh Mahtani przeplatają się inspiracje literaturą, sztuką i antyczną mitologią. Tak jak inne projekty, kolekcja ze znakami zodiaku została wykonana z wytapianego brązu pokrytego 24-karatowym złotem.

Podobne artykułyRenesans astrologiiJulia WłaszczukBarwy ochronne

Bransoletka Mejuri /(Fot. materiały prasowe)

Bransoletki z kolekcji popularnej wśród influencerek marki Mejuri pokazują różnorodność znaków zodiaku i wykorzystują moc kamieni szlachetnych. Model dla Skorpiona ma wtopiony z srebro biały szafir, który chroni i pomaga usuwać przeszkody na drodze do wyznaczonego celu.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij