Znaleziono 0 artykułów
15.01.2022

Najpiękniejsze kalendarze i planery na 2022 rok

15.01.2022
Fot. materiały prasowe

Kalendarz lub planer to obowiązkowy gadżet i dla zapominalskich, i dla perfekcjonistów. Pozwoli odciążyć głowę, wdrożyć nowe nawyki i zaplanować wymarzony urlop. Wybraliśmy modele, z którymi warto przejść przez 2022 rok.

Naukowo udowodnione

Fot. materiały prasowe

W lnianą okładkę oprawiono strony z najwyższej jakości certyfikowanego papieru, na których znaleźć można, m.in. Dziennik Nawyków, miejsce na planowanie czy przestrzeń dla myśli, czyli 16 pustych stron na notatki.

Podróż sentymentalna 

Mishmash, 160 zł (Fot. materiały prasowe)

Beatriz Barros, właścicielka portugalskiej firmy Mishmash, w dzieciństwie bawiła się w sklepie papierniczym swojego dziadka. Po zdobyciu doświadczenia w projektowaniu, zdecydowała się tworzyć wyroby papiernicze. Roczny planer projektu Barros ma wykończony ściegiem grzbiet, więc otwiera się pod kątem 180 stopni i całkowicie płasko rozkłada na biurku.

Od słowa do słowa

Papierniczeni x Wycinki w termosie, 88 zł (Fot. materiały prasowe)

Kolaże słowne z wycinków prasowych tworzone przez Gosię Konieczną cieszą się popularnością na Facebooku i Instagramie. Efektem współpracy z rodzinną manufakturą Papierniczeni z Krakowa jest kalendarz, w którym znalazło się 65, dotąd niepublikowanych kolaży.

W dobrym kierunku

Moleskine, 138 zł (Fot. materiały prasowe)

Do kultowego kalendarza Moleskine z limitowanej edycji „Mały Książę” dołączono kartę z opowieścią, której można użyć jako zakładki, oraz tematyczną pocztówkę. Ukryto w nim też arkusz, który można zamienić we własnego liska z origami. Z klasycznych rozwiązań, zadbano o miejsce zarówno na planowanie, jak i robienie notatek oraz o dodatkową kieszeń na wizytówki i ważne dokumenty.

Nie po kolei

Archie’s Calligraphy, 99 zł (Fot. materiały prasowe)

Niedatowany planer od Archie’s Calligraphy jest idealny dla spóźnialskich, którzy rozpoczną używanie go później niż z początkiem stycznia. W planerze zastosowano ten sam papier, co w blokach do kaligrafii, dzięki czemu pisanie po obu stronach kartki nie stanowi problemu.

Po prostu

Madama, 129 zł (Fot. materiały prasowe)

Tygodniowy minimal planer przypadnie do gustu osobom żyjącym według zasady less is more. Obok klasycznego planu na 365 dni zawarto w nim comiesięczny arkusz finansowy, roczny traker nawyków i listę rachunków. Nie zabrakło też miejsca na listę ważnych kontaktów i wydarzeń.

 

 

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij