Znaleziono 0 artykułów
12.12.2018

Netflix: najpopularniejsze produkcje 2018 roku i noworoczne nowości

12.12.2018
„Roma” (Fot. materiały prasowe)

Platforma nie ujawnia, które produkcje przyciągnęły najwięcej widzów, ale zdradza, że filmami najchętniej oglądanymi więcej niż raz były m.in. „Kissing Booth” oraz „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, a pochłanianym najszybciej serialem m.in. „Trzynaście powodów”.

Zgodnie z polityką Netfliksa, któremu zależy raczej na lojalnych użytkownikach niż jednorazowych widzach, pod koniec roku nie ujawnia się listy filmów i seriali osiągających największą widownię, tylko produkcje o potencjale uzależniającym. Filmami, do których widzowie najchętniej powracali, były m.in. komedie romantyczne dla nastolatków – „Kissing Booth” i „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, a seriale „binge worthy”, czyli oglądane często za jednym posiedzeniem, to m.in. „Trzynaście powodów”, „Bodyguard”, „Ania, nie Anna” oraz „Orange Is the New Black”.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” (Fot. materiały prasowe)

Netflix systematycznie ogłasza też nowości. Już w piątek na platformie zobaczymy „Romę” Alfonso Cuaróna, pierwszy film Netfliksa, który ma szansę na Oscara. Kameralny, czarno-biały, melancholijny obraz o Meksyku to pierwsza od „Grawitacji” produkcja reżysera. 

„Roma” (Fot. materiały prasowe)

W planie na grudzień znalazły się także premiery pierwszego sezonu serialu „Ty” z Pennem Badgleyem w roli stalkera, specjalny świąteczny odcinek „Sabriny” i przerażający film „Bird Box” z Sandrą Bullock i Sarą Paulson. 

Wiadomo już też, co Netflix pokaże na początku 2019 roku. 11 stycznia wystartuje serial „Sex Education” z Gillian Anderson o mieszkającym z matką terapeutką nastolatku, który postanawia założyć własną klinikę. Tego samego dnia ruszy drugi sezon gorzkiej komedii „Przyjaciele z uniwerku”. 25 stycznia zobaczymy nowe odcinki szalonej „Unbreakable Kimmy Schmidt”. Z nowych filmów czekamy na „Polar” o zabójcy (w tej roli Mads Mikkelsen) oraz „Kto się śmieje ostatni?” z Andie MacDowell.

„Sex Education” z Gillian Anderson (Fot. materiały prasowe)

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij