Znaleziono 0 artykułów
22.03.2020

Netflix przeznaczy 100 milionów dolarów na pomoc pracownikom branży rozrywkowej

22.03.2020
Netlix (Fot. Materiały prasowe)

W obliczu pandemii koronawirusa straty gospodarcze będą odczuwalne przez niemal wszystkie branże. Kryzys nie ominie także branży rozrywkowej. Zawieszono prace nad wszystkimi produkcjami filmowymi i serialowymi, zostawiając wielu pracowników bez środków do życia. Netflix postanowił wesprzeć członków branży filmowej, tworząc specjalny fundusz pomocowy o wartości stu milionów dolarów.

- Kryzys związany z pandemią koronawirusa okazał się niszczycielski dla wielu branż, w tym branży rozrywkowej. Wstrzymanie produkcji doprowadziło do tego, że setki tysięcy członków ekip filmowych i aktorów jest bez pracy – powiedział w oświadczeniu dyrektor do spraw treści w Netfliksie, Ted Sarandos i ogłosił, że gigant streamingowy zamierza im pomóc. Specjalny fundusz o wartości stu milionów dolarów ma pomóc zwolnionym pracownikom, którzy nagle zostali bez środków do życia. Dotyczy to także osób takich jak kierowcy, elektrycy czy stolarze, który pracowali za stawki godzinowe.

Dodatkowo 15 milionów dolarów z funduszu Netflix zamierza przekazać na rzecz osób trzecich i organizacji pozarządowych w krajach, w których gigant posiada duże bazy produkcyjne. Co więcej,  Sarandos powiedział, że firma pracuje też nad planem pomocy dla Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji, gdzie powstaje duża część produkcji platformy.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij