Znaleziono 0 artykułów
04.09.2019

Netflix przygotowuje serial dokumentalny o Andym Warholu

04.09.2019
(Fot. Brownie Harris/Corbis/Getty Images)

Za produkcję 10-odcinkowej serii poświęconej jednemu z najbardziej znanych artystów XX wieku odpowiada Ryan Murphy.

W rozmowie z magazynem „Time” Ryan Murphy ujawnił, że rozpoczął prace nad serialem dokumentalnym o Andym Warholu. Dziesięcioodcinkowa seria Netfliksa poświęcona papieżowi popu ma pokazać go jako „prawdziwego człowieka, którego twórczość zmieniła nasze życie”, jak powiedział Murphy. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Andy Warhol uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Zaczynał od ilustracji, później zajął się również tworzeniem grafik i reklam. Malował, kręcił filmy, założył magazyn „The Interview”. Choć uchodził za samotnika, jego ekscentryczna osobowość przyciągała takie gwiazdy jak Elizabeth Taylor, Jean-Michel Basquiat czy Bianca Jagger. 

To nie jedyny nowy projekt Murphy’ego. Producent zapowiedział również 10-odcinkową serię „A Chorus Line” poświęconą Halstonowi. Amerykańskiego projektanta zagra Ewan McGregor. Dodatkowo Murphy powiedział, że razem z Jessicą Lange pracuje nad projektem o Marlenie Dietrich, która w latach 60. występowała w Las Vegas. Nie uściślił jednak, czy chodzi o film czy serial. 

Tylko w tym roku jeden z najpotężniejszych ludzi w amerykańskim show-biznesie, twórca takich serii jak „American Horror Story” i „Glee”, rozpoczął prace nad filmową adaptacją „The Prom” z Meryl Streep, Nicole Kidman i Arianą Grande, nowym serialem „Wybory Paytona Hobarta” (w rolach głównych Ben Platt, Gwyneth Paltrow i Jessica Lange) oraz trzecim sezonem „American Crime Story”, poświęconym aferze wokół romansu prezydenta Billa Clintona z Monicą Lewinsky.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij