Znaleziono 0 artykułów
01.12.2018

Netflix wypuści dokument o kulisach pracy domu mody Chanel

01.12.2018
Finał pokazu kolekcji Chanel haute couture jesień 2016 (Fot. Getty Images)

„7 dni przed” to tytuł nowego serialu dokumentalnego, który od 21 grudnia będzie dostępny w Netflixie. Platforma właśnie udostępniła pierwszy zwiastun serii oraz zwiastun pierwszego odcinka poświęconego Chanel.

Za projektem stoi Andrew Ross, twórca m.in. „Pierwszego poniedziałku w maju”, w którym pokazano kulisy powstania głośnej wystawy „China: Through the Looking Glass” nowojorskiego muzeum Metropolitan z Anną Wintour, Andrew Boltonem czy Johnem Galliano w tle. Tym razem reżyser zdecydował się sportretować wizjonerów różnych branż – od mody, przez kulinaria, aż po sport. Każdemu z nich poświęcił jeden odcinek, rejestrując siedem dni z ich pasjonującego życia

W pierwszym odcinku poznamy królestwo Karla Lagerfelda. Ekipa filmowa towarzyszyła mu w wyjątkowo napiętym czasie poprzedzającym pokaz kolekcji haute couture na sezon wiosna-lato 2018. Jak deklarują twórcy serii, ekipa filmowa dostała pełną swobodę pracy, miała nieograniczony dostęp do Lagerfelda i jego pracowników w studiu oraz atelier haute couture jak również atelier Métiers d'art. Będziemy mogli zobaczyć kulisy powstania 68 sylwetek wykonanych ręcznie w najdrobniejszym szczególe oraz podejrzeć proces budowania spektakularnej scenografii odtwarzającej francuski ogród z XVIII-wieczną fontanną i różanymi pergolami.

Zobaczcie zwiastun serii oraz zwiastun pierwszego odcinka:

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij