Znaleziono 0 artykułów
03.06.2022

New Balance świętuje 40-lecie produkcji w Wielkiej Brytanii

03.06.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Fabryka Filmby, w której powstaje obuwie New Balance sygnowane Made in UK obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Z tej okazji marka przygotowała film przybliżający historię tego miejsca oraz ludzi, którzy je tworzą. Zaprezentowano też specjalne wydanie butów – Filmby Cataloque Pack.

Poświęcona Filmby produkcja New Balance jest celebracją dziedzictwa regionu oraz wywodzącej się z niego sztuki rzemiosła. Wystąpili w niej długoletni pracownicy fabryki, ich przyjaciele i rodziny. Film, prezentując podsumowanie ostatnich 40 lat, podkreśla znaczenie fabryki dla marki. – 40 lat produkcji w Wielkiej Brytanii to ogromne osiągnięcie i świadectwo umiejętności, ciężkiej pracy i dumy jaką nasi pracownicy wkładają w produkcję ręcznie wykonywanego obuwia, które jest uwielbiane przez naszych klientów – mówi Andy Okolowicz, manager fabryki w Filmby. – Nasz bogaty dorobek pozwala nam czerpać inspirację do tworzenia nowych, wysokiej jakości produktów, które są pożądane na całym świecie. Po 40 latach nadal mamy wspaniały zespół ludzi, którzy są dumni z produkcji naszych butów i szczycą się ich jakością – dodaje Dawn Brankley, Senior Product Manager, Made in UK.

40-lecie produkcji w Wielkiej Brytanii upamiętniono też tym, co w dziedzictwie Made in UK najlepsze. Na kolekcję Filmby Catalogue Pack składają się najbardziej kultowe projekty marki w oryginalnym bądź uwspółcześnionym wydaniu. Dostępne w sprzedaży w Polsce będą damskie i męskie wydania modelu 991, który pojawił się na rynku w 2001 roku. Przez ostatnie dwie dekady stał się nieodłącznym elementem stylu artystów i postaci z branży kreatywnej na całym świecie, zyskując status kultowego. Wpłynął na to nie tylko świetny design New Balance 911, ale również zastosowana w nim po raz pierwszy technologia ABZORB i wyprofilowana obudowa palców, które znacząco wpłynęły na wygodę obuwia.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij