Znaleziono 0 artykułów
17.09.2021
Artykuł partnerski

New Balance XC72 w błękitach i żółci

17.09.2021
(Fot. @dscll - Katarzyna Mikołowicz)

Retro-futurystyczny model New Balance XC72 pojawia się w nowej energetycznej wersji kolorystycznej. 

– Zadałam sobie pytanie, co stworzyłabym jako koncepcyjny model New Balance, gdybym była projektantem w latach 70.? Zaczerpnęłam inspirację i poszczególne elementy z przeszłości i wyobraziłam je sobie na nowo, z myślą o dzisiejszym konsumencie. W ten sposób udało się stworzyć ponadczasowy projekt, który, mamy nadzieję, zostanie zredefiniowany za kolejne 40 lat – mówi Charlotte Lee, projektantka modelu XC-72, który pojawia się w nowej wersji kolorystycznej. Zimne błękity przełamuje energetyczny żółty akcent języka, który przenosi się też na podeszwę.

(Fot. @dscll - Katarzyna Mikołowicz)

Model powstał w ramach współpracy z paryską marką Casablanca, w ramach kolekcji Shifted.

Szeroka podeszwa z trzema rodzajami bieżnika wyróżnia model XC-72 na tle pozostałych.

(Fot. @dscll - Katarzyna Mikołowicz)

To wariacja na temat modeli biegowych New Balance z lat 70., która wymyka się tradycyjnym podziałom na to, co męskie i damskie w modzie. Menedżer produktu Alan Burton określa jego retro-futurystyczny styl jednym zdaniem: opisuje przyszłość widzianą z przeszłości i przeszłość widzianą z przyszłości.

(Fot. @dscll - Katarzyna Mikołowicz)

Nowoczesność modelu ujawnia się w materiałach i technologii produkcji ograniczającej skażenie środowiska. Skóra i zamsz pozbawione chromu czy użycie bezpiecznych środków chemicznych to tylko niektóre szczegóły, na które zwrócili uwagę projektanci.

Trzy wersje kolorystyczne nowego modelu XC72 są już dostępne na stronie nbsklep.pl

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij