Znaleziono 0 artykułów
02.02.2022

Nicola Coughlan do fanów: Proszę, nie komentujcie mojego ciała

02.02.2022
Fot. Materiały prasowe

Nicola Coughlan, znana z popularnego serialu Netfliksa „Bidgertonowie”, udostępniła na swoim Instagramie post z osobistym przesłaniem, prosząc fanów o to by przestali komentować jej ciało, zarówno w negatywnym jak i pozytywnym aspekcie.

W swoim wpisie na Instagramie gwiazda grzecznie przypomniała obserwatorom, że komentarze na temat ludzkiego ciała są bardzo delikatnym tematem. „(…) Jeśli masz opinię na temat mojego ciała, proszę, nie dziel się nią ze mną. Większość ludzi jest miła i nie stara się być obraźliwa, ale jestem tylko jedną istotą ludzką i naprawdę trudno jest przyjąć ciężar tysięcy opinii na temat tego, jak wyglądasz, wysyłanych codziennie w bezpośrednich wiadomościach (…)”. Po tym poście, aktorka wyłączyła możliwość komentowania jej wpisów.

Nie był to pierwszy raz, gdy Coughlan była zmuszona zwrócić obserwatorom uwagę na temat. W zeszłym roku aktorka spotkała się z niemiłymi komentarzami na Twitterze. Od tamtego momentu nie ustaje w upominaniu ludzi i proszeniu ich o niekomentowanie ludzkiej wagi. Gwiazda w wielu wywiadach wspominała o tym, że zwracanie uwagi na wygląd zewnętrzny kobiety, w kontekście jej pracy czy talentu, jest bardzo krzywdzące.

Dla większości ludzi w XXI wieku, wraz z rozwijającym się ruchem body positive, niekomentowanie – szczególnie negatywnie – ludzkiego ciała jest czymś naturalnym. Coughlan walczy z szerzącą się w Internecie nienawiścią, a edukacja w temacie body shamingu jest tego ważną częścią.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij