Znaleziono 0 artykułów
05.04.2021

Nie żyje Zygmunt Malanowicz

05.04.2021
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Aktor znany z takich produkcji jak „Nóż w wodzie”, „Trąd” czy „Dom” zmarł 4 kwietnia. O śmierci artysty poinformował zespół Nowego Teatru.

Zygmunt Malanowicz urodził się 4 lutego 1938 roku w Korkożyskach, niewielkiej miejscowości na Wileńszczyźnie. Na ekranie i deskach teatru zadebiutował jeszcze zanim skończył studia na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki. Aktor wystąpił w ponad 50 filmach. Sławę przyniosła mu rola w nominowanym do Oscara filmie Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Malanowicza mogliśmy również oglądać w „Trądzie”, „Jarosławie Dąbrowskim” czy serialu „Dom”.

Pracę na planie godził z drugą wielką pasją, czyli teatrem. Aktor grywał na scenach w całej Polsce, w tym w Poznaniu, Łodzi i Warszawie. W stolicy szczególnie upodobał sobie scenę teatru Studio, Teatru Rozmaitości, Teatru Dramatycznego i Nowego Teatru, gdzie w tym roku miał wcielić się w postać Odysa w nowej sztuce.

Malanowicz zmarł 4 kwietnia w wieku 83 lat. O śmierci aktora poinformował zespół Nowego Teatru: „4 kwietnia 2021 odszedł od nas Zygmunt Malanowicz. Nie wiemy, co napisać, bo żadne słowa nie oddadzą żalu i nie wypełnią pustki jaka pozostawił ten wspaniały człowiek, przyjaciel, wielki aktor. Miał być Odysem w nowym spektaklu Nowego Teatru. Mamy nadzieję, że w ten sposób, trochę na skróty, ale dotarł do Itaki. Zygmuncie, żegnamy Cię dziękując za wszystkie wspaniałe chwile, które nam ofiarowałeś”.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij